Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp


Diana

Recommended Posts

Ja nå har vi fått til å la Mira ligge i bur om natta og vi kunne gå på do uten at ho våkna eller laget noe styr.

Men nå er problemmet at ho bjeffer og kviner på kvelden og det i flere timer. Det er uholdbart når resten av familien skal opp tidlig på jobb.

Vi har den same rutinen nå som vi har hatt hele tiden. Det er jeg som legger ho. Ho sover i stua sammen med oss til vi går å legger oss, da tar jeg ho ut en tur slik at ho kan tisse, kommer inn og legger ho i buret. Prater litt og koser ho (akurat som før). Ho legger seg fint ned i buret, men etter 5 minutter så begynner ho å kvine, bjeffe og det høres godt. Ho uler og. HAr gått ut til ho når ho har tid still, ingen har gått på do hvis ho kneldre (gjø) for at ho ikke skal få oppmerksomhet.

Det er viktig at vi får bort den uvanen for vi skal være våkne på jobb/skole.

Noen sa at vi kunne sette på ho munnkurv når ho bjeffa, vet ikke hva vi skal gjøre. Vi bruker aldri buret til straff eller team ut. Ho får ben og godbiter der om dagen. Ho er ikke glad i buret, men ho var jo flink ei lang stund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor gammel er valpen din?

Vi får valp om 7 uker og har tenkt mye på hvordan vi skal gjøre det om natten. Har funnet ut at vi bare må ha den oppe med oss om natten, det er jo der hele familien ligger. Hunder er flokkdyr. Etterhvert så prøver vi oss frem hvor den skal ligge eller om den skal få valse fritt mellom vårt og barnas soverom (liker ikke lukkede dører) Eller om vi må sette opp grinder inn til barnas rom så den ikke går inn der og spiser opp alle lekene :aww:

Nei, det er vanskelig det der, men kanskje det er best å la den ligge der den er trygg? Også nå den er blitt større og mer selvstendig prøve å la den ligge en annen plass?

Uansett hva du gjør så ikke sett munnkurv på valpen din :P

Lykke til :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...