Gå til innhold
Hundesonen.no

Katten oppfører seg ikke inne


imma

Recommended Posts

har reddet en gardskatt i fra å få en kule i hode,jeg tok han til meg når han ca var 6mnder og kastrerte den og tok den hjem til meg...

etter jeg fikk den i hus,så har den pisset ut sofaen min(ØDLAGT den!) pist OG drete i senga mi(!!)

nå begynner den å bli flinkere til og gi beskjed og jeg er nøye med å ALDRI ha den inne uten at jeg er der! MEEEN! nådagens problem er ; katten er så ekstremt kneken å kosete,greit og kjekt de,men han skal heeeele tiden stappe klørna nedi puter og tepper,han har ødlagt to laken nå!

hvordan kan jeg bli kvitt dette?? viss jeg ikke blir kvitt dette problemet snart,så gir jeg han bort som gards-katt!

(viss du er interesert så ta kontakt! er ingenting vondt i han,og han er kjempe pen,men fungerer ikke som inne katt viss disse problemene forsvinner snart)

PLIIIIS HJELP MEG!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1. ha kattedo inne. Er den ikke vant med det så vis den det om og om igjen, ha godt med sand i, ville valgt en med tak for da søler det mindre.

2. Hvis den er alene inne, ha den på et rom med do. evt badet.

3. Toving er kattespråk for kosing, kan du ha en pute/teppe til den på fanget når du koser den? Så slipper den å ødelegge laken.?

4. HVis du velger å kun ha den som utekatt må den få et isolert kattehus eller en bod etc som den kan komme inn i.

Katten er vokst opp ute, den er ikke vant med innelivet, så den må lære alt på nytt, gi den litt tid du!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har hatt den siden mars nå..! men god i de med puten da. vet at dette er "kosespråk",men er ikke så kosligt i lengden.

hva mener du med vise den kassen? jeg har kasse med mye sand i,men ikke en sånn med tak på da. men jeg er ikke så nøye på om det kommer sand utforbi :)

jeg bor i en nedlagt planteskole,så han har mye gode plasser med tak over hodet.

å hive den på dør er uaktuelt. men å vurdere omplasering til noen som er intereserte og kan tilby han en god plass,så kan det hende.

off...høres skikkelig bitchy ut nå,er ikke det altså,jeg er jo veldig glad i han,og håper at jeg klarer å finne en løsning,slik at de ikke blir problem og ha han :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kastrerte og steriliserte katter kan fort få urinveisinfeksjon/krystaller i urinen, katten min ble "urenslig" etterhvert og tisser over alt, fant ut at hun hadde krystaller i urinen hos veterinæren. Etter behandlingen og hun ble frisk så begynte hun å gå på kassa igjen.. Det kan være et hint om at noe er galt hvis katten plutselig gjør fra seg rundtomkring.

Lykke til uansett:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...