Gå til innhold
Hundesonen.no

Milla


Kristiin
 Share

Recommended Posts

Har fått en del forespørsler om hvem Milla er, hehe. Ja her it comes:

Milla kom til oss som krisehjems hund den 17 mai, men det visste seg fort at vi ikke kunne gi henne fra oss igjen. Vi fikk i beskrivelse at hun var en skikkelig villbass med masse stress. Vi kjenner ikke igjen så mye av det og nesten alt stresset er borte.

Mor: Briard/Golden retriver.

Far: Briard.

Gjerne varsle meg noen (siri? hehe) om dere vet om faren/moren. Gjerne navnet på faren, hadde også vært morro og sett bilder.

Hun er født 30-11-08. Ser ikke noe mye gold. retr i henne, bortsett fra noen fæle krøller på stumpen, hehe. Det er mye briard i henne. Hun TROR enda at hun er den knøttlite valpen, når hun skal sitte i fanget osv..

Hun skal etterhvert meldes inn i NOX registere. Vi skal prøve henne i litt av hvert, rundering, spor, LP og agility. Men det vi skal satse mest på er lydighet, vi får se hvor morro vi synes det andre sportene er.

Hun er veldig valpete og leken, så om noen har lyst på en playdate er det bare og sifra.

11.jpg

Bilder av Milla

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg digger hunden min, uansett hvor gammel hun begynner å bli Hun er så sprudlende, glad og PÅ hele tiden!  Forrige helg ble hun klubbmester i agility large. Sammenlagt åpen agility og hopp.

Kommer snikende tilbake på sonen, og fikk akutt lyst til å opdatere min hund tråden - likevel om det er et par år siden sist . Milla trilla lever i beste vellgående og er idag 6 år, tiden flyr!

Milla, min Milla som skulle holde seg frisk og rask for alltid   1.mai var vi ute på plena og lekte med ball, og som vanlig tar hun litt av i intensitet. Plutselig ser jeg at ene bakfoten rister

Posted Images

Det er ikke mye tvil om at det er masse briard i den jenta der, nei :whistle:. Noe i snutepartiet kan være litt retrieveraktig, men ellers er hun veldig veldig briardlik ja :lol:. Jeg husker det var et blandingskull med briard og golden jeg merket meg for en stund siden, men er ikke sikker på om det er en av valpene fra det kullet som kan være mamma'n her - ikke den verste kombinasjonen å gjøre, det, om man SKAL blande, da :P. Dessverre husker jeg ikke om vi greide å finne ut av hvilken briard det var som var mamma/pappa til det blandingskullet... Når det gjelder pappa'n må jeg nok vite mer for å finne ut hvem det kan ha vært, ja... :P. Det kan jo også være en uregistrert hannhund (fra min tidligere oppdretter), men om du greier å finne ut noe mer, så KAN det hende vi kan nøste opp litt!

Jeg tipper hun vil egne seg bra til mange hundesporter, den tøtta der, så det er bare å trene på :P.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke mye tvil om at det er masse briard i den jenta der, nei :whistle:. Noe i snutepartiet kan være litt retrieveraktig, men ellers er hun veldig veldig briardlik ja :lol:. Jeg husker det var et blandingskull med briard og golden jeg merket meg for en stund siden, men er ikke sikker på om det er en av valpene fra det kullet som kan være mamma'n her - ikke den verste kombinasjonen å gjøre, det, om man SKAL blande, da :P. Dessverre husker jeg ikke om vi greide å finne ut av hvilken briard det var som var mamma/pappa til det blandingskullet... Når det gjelder pappa'n må jeg nok vite mer for å finne ut hvem det kan ha vært, ja... :P. Det kan jo også være en uregistrert hannhund (fra min tidligere oppdretter), men om du greier å finne ut noe mer, så KAN det hende vi kan nøste opp litt!

Jeg tipper hun vil egne seg bra til mange hundesporter, den tøtta der, så det er bare å trene på :P.

Tror ikke det kan være så vanskelig og få fatt i "oppdretteren" av dette kullet. Søkte på google og der kom det opp masse annonser på det kullet. se her, men alle annonsene har jo selvfølgelig gått ut på dato. Jeg vet det er det kullet for det står der en plass 30 november og det er jo da hun er født... Skal sende en mail til charlottes og høre også men det bruker og ta så grusomt langt tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Vi bor på skatval, ca tre mil nord for Trondheim. ( rett etter stjørdal ) :|

Vi kunne jo ha møtes på halveien en plass? Må helst gå buss ditt da, men overlever med og gå et lite stykke :-)

Du finner masse flere bilder av Milla i bloggen min ( i signaturen), kvaliteten på bildene når jeg legger de ut her blir helt rævva..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har surfet fram og tilbake på google, men ser ikke ut til at jeg finner ut mer. Det eneste jeg sikker på er at pappan' er renraset briard. Og etter noen (kremt* mange) google-søk tror jeg de kommer fra østfold.

Jeg husker at jeg og en kamerat diskuterte det kullet da de var annonsert, men jeg kommer ikke på om vi greide å identifisere hvem faren evt var. Mener at vi muligens kom fram til at han kunne være den samme hannhunden som både ble annonsert som klar for avl OG som ble anonsert til omplassering sånn annenhver gang en periode, men husker heller ikke om vi fant ut hvor han kom fra. Jeg har satt min kamerat på saken, kanskje han husker noe mer ? :whistle:

EDIT: Muligens kan pappa'n til Milla stamme fra et kull som var født i Ørje for et par år siden og heter antakelig Lynet Mc Queen B. Hans pappa heter KORAD Cartier Monzerat Hellas og mamma'n er Akela. Her er stamtavla:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Ja, takk for masse fin info Siri! Har spurt om det er hva pappa'n heter men hun vill ikke svare meg på den.

Så da tenkte jeg og legge ut noen nye bilder av tuppa. Begynner med de nyeste.

Disse bildene har Tone S tatt:

DSC_0111.jpg

Er det en hund, eller...?

DSC_0090.jpg

Hun begynner da og bli fin nå!

DSC_0148.jpg

dette er tatt i midten av august!

7.jpg

Hun svømmer" Ikke helt frivillig da, jeg bare henne med meg ut :-P

10-2.jpg

Også avslutter vi med et valpebilde jeg har fått!

Her er det Moren og milla eller en et søsken :D

GetAttachmentaspxkk.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Kanskje tråden her fortjener en liten update?

Milla er blitt 21 mnd gammel og han blitt en hund! Siden sist er briardlocken forandra og hun har en mer riesenlock nå. Vi har også gjennomført agility 1, grunnferdihet- kurs og er igang med et agility 2 kurs nå. Dyret synes at agility er kjempeartig, enn og få springe rundt fortfort og hoppe over og gjennom masse merkelig! Vi har også begynt vende henne til kløv, så etter hvert skal vi gå på fjelltur med ordentlig kløv på. Lille valpen min med lange bein og merkelig bart har blitt en ordentlig hund :lol:

Bildet tatt i midten av juli:

dsc_00451.jpg

Også tatt i midten av juli et par dager et klippen:

dsc_00471.jpg

dsc_00261.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Oppdatering nå igjen da : )

Leste startinnlegget i tråden hennes nå. Av de akitivtene og sportene vi ville og tenkte og prøve er det meste prøvd og gjennomført og trenes i.

Vi trente noe lydighet og vi har inn noe lydighet, og hun er motivert i lydighet og med en annen eier tror jeg hun kunne nådd relativt langt i lydighet, meeen jeg synes lydighet er rett og slett kjedelig, ingen fart og morro. Men vi trener da lydighet av og til for og ha en god hverdagslydighet og det hadde vært morro å debutere i lp1 en eller annen gang. Så tenker det blir lydighetskurs i løpet av neste år, kanskje jeg får et annet syn på lydighet da?

Agility har vi funnet ut at er vår ting. Vi har gått et par agility-kurs, vært med på fellestreninger.Vi har til og med debutert i agility og gått uoff. åpen klasse. Milla tror jeg kan forbedre seg mye i agility, hun har stort fart, og ingen hindere er skumle. Vi trenger så sårt og trene på mer hindersug. Slalåmen er noe jeg har slitt med lenge, men endelig etter mye om og men har vi fått til 4 pinner i slalåmen gjennom 2x2 trening.

Spor er også artig, og vi har trent noe på bruksspor og gått weekendkurs i spor med Kate Asen. Hun konsenterer seg dypt og mister skjeldent sporet, artig og se henne i fult fokus i sporet. Det eldste sporet hun har gått har vell logget rundt 1,5-2 timer. Vi har gått i noe forskjellige terreng. Synes selv spor i litt røft terreng er artig å gå. Vi trener på pinneplukking for seg selv og hun plukket pinner som bare det på plena, så nå gjelds det bare og legge sammen de to monentene. Ønsket og målet er og debutere i spor. Men vi må visst ha en k-test eller FA-test før den dagen.

Ellers er kun ikke blitt en dag eldre i hodet enn da vi fikk henne... :ahappy: Hun er den søte lille valpen min på 30 kg enda.

Hun er nå også registet i NOX-registeret.

dsc_0220.jpg?w=535&h=355

På sporkurset.

dsc_0201.jpg

Ligger og venter på sin tur til og gå spor.

dsc_0007.jpg

Klar for en super dag med sporgåing med sonengjengen.

dsc_0031.jpg

agility.jpg?w=420&h=336

Agility

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 10 months later...

Jeg vet ikke om det er til noe stor intresse, men vi prøver igjen og oppdatere tråden hennes. :)

Milla har debuter off. i agility og gjennomført totalt 10 starter. (5 ag og 5 hopp).

03.07.2011 – Norsk Kennel Klubb – Agility 1 - 0 premie. nr 13/19 – 29 feil.

03.07.2011 – Norsk Kennel Klubb - Hopp 1 – 2 premie. nr 7 /19 – 10 feil.

02.07.2011 – Selbu trekk- og brukshund klubb – Hopp 1 – 3 premie. nr 16/24 – 19 feil.

02.07.2011 – Selbu trekk- og brukshund klubb – Agility 1 – Disket.

02.07.2011 – Nidaros brukshund klubb – Hopp – 2 premie. nr 7 /26 – 7 feil.

02.07.2011 – Nidaros brukshund klubb – Agility 1 – Disket.

15.05.2011 – Gauldal- og Oppdal hundeklubb – Hopp 1 – Disket.

15.05.2011 – Gauldal- og Oppdal hundeklubb – Agility 1 – Disket.

14.05.2011 – Gauldal- og Oppdal hundeklubb – Hopp 1 – 2 premie. nr 10/20 – 11 feil.

14.05.2011 – Gauldal- og Oppdal hundeklubb – Agility 1 – 1 premie. nr 11/21 – 5 feil.

Første starten i på debuten vår var jeg knakende fornøyd med! Hun fikk en dumdum vegring foran en tunnel, som helt og fult var en førerfeil og det, satte en stopper for nappet.

Fra debuten vår i mai:

DSC_0587.JPG

DSC_0590-1.JPG

DSC_0591.JPG

Vi gikk et ag3 kurs, et feltkurs og trente masse handling, så var det NKK stevne for dør:

DSC_0084.JPG

DSC_0085.JPG

DSC_0094.JPG

I høst/vinter blir det nok ingen flere stevner (for ta det igjen neste år!) men derimot masse agtreninger og et viderekommendekurs! :)

For tiden går vi på lpkurs og sater på et debut i september, men sånn teit løpetid setter kanskje en stopper for det, vi får se! :)

DSC_0264.JPG

DSC_0152.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
    • Nå er jo ambull godt kjent for å være en notorisk kattedreper. Ikke så oppdatert denne oppdretteren tydeligvis😬
    • Det er mye spam for tiden, vi jobber med å løse problemet. Ikke klikk på noen lenker, og rapportere gjerne. Moderator og admin sletter og sperrer fortløpende.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...