Gå til innhold
Hundesonen.no

Klaprer med tennene/munnen..


Zoey

Recommended Posts

Hvis Jeg og Zoey leker voldsomt, og vi har drakamp, så hender det hun behgynner å klapre med tennene, eller på en måte "vibrere" med munnen.. Jeg har trodd dette var et tegn på at hun var opphisset, men i går gjorde hun det samme da hun luktet på en sårrue som jeg pellet av henne.. Da tok hun i tillegg å smattet med tungen, mens hun klapret tenner..

Det samme gjør whippethannen til noen venner av oss når han får hilse på Zoey. Han har gjort det siden hun var valp, og han er tre år eldre enn henne..

Noen som vet hvorfor de gjør dette?? :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også trodd det har vært iver/opphisselse som gjør at de gjør det, men hun følte jo ingen iver når hun sniffa på sårskorpa..? snodig.. :icon_redface:

Vil tro at den luktet spesielt :innocent: Kanskje de gjør det for å lukte bedre, sånn som hestene som løfter overleppa gjør? :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også trodd det har vært iver/opphisselse som gjør at de gjør det, men hun følte jo ingen iver når hun sniffa på sårskorpa..? snodig..:icon_redface:

Jeg vil tro hun gjorde det. Sårskorper lukter ofte fristende og skaper en iver selv om man ikke legger merke til det ved kroppsbeveglese osv.

Hunder har det man kaller for to luktesanser. Ovenfor den myke delen av gansen sitter det en slimsekk som man kaller det Jacobsonske organet, og fra nesa til munnhulen går en kanal til slimsekken. I denne sekken samles de seksuelt attrakyive luktpartiklene fra det motsatte kjønn eller lukter som vekker seksuelle "lyster" hos hunder.

Slimsekken har ikke noe kontakt med det vanlige luktesystemet hos hunder, den er separert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
    • Jeg kan være med i klubben, med bruksrase hann på 8.5 mnd. ..men for tiden er min veldig snill og god gutt. Det vil antakelig endre seg snart. 
    • På mandag ble faktisk Shero hele 12 år gammel. Han mener at gamle hunder ikke trenger å høre mer enn de vil. Han har også, i tillegg til å bjeffe på alt, begynt å bjeffe på ingenting. Men fremdeles ung i sinnet og elsker å leke.
    • Spurte aldri etter tips jeg luftet frustrasjon 😅 han begynte just læringen når jeg skrev og det var bare starten av turen med en unghund😅 men ja han lærte fort på under en uke kanskje når jeg bare dreit litt i naboen og trente. Må legge til at han heller ikke har bodd her lenge da han er omplasseringshund så man må ikke bare tenke ting før man vet alt 😊 har trent flere hunder til og gå i bånd og det er imidlertid hva de lærer av og det var det som funket på han. Min gamle hund lærte ikke sånn men det er jo personlig 😊 setter pris på dere tar dere tid til og skrive så masse uansett da! Vist dere har tips til kattejaging tar jeg det i mot 😂 det er våres store prosjekt i livet 😂 prøver og rose han når han er rolig men med engang belønningen er borte er også hunden rett med katten 😅  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...