Gå til innhold
Hundesonen.no

Ellie & Scilos


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Ida hadde vært så grei og tilby seg å hjelpe meg med å nappe litt på ørene til Ellie, før vi kanskje skal på to utstillinger i august :)

De kom veldig godt overens!

DSC007921.jpg

DSC007971.jpg

DSC008011.jpg

DSC008041.jpg

Før bilde av øret:

DSC008071.jpg

Og etterbildet ble slik :blink:

DSC008091.jpg

Invild & Scilos:

DSC008111.jpg

Ellie prøver seg på et lite hinder:

DSC008141.jpg

Valper skal ikke hoppe hinder de for tenk mamma, det er ikke bra for dem!

DSC008151.jpg

Noen som vil ha godbit?

DSC008181.jpg

Jaaaa :P

DSC008191.jpg

Koos med Scilos...

DSC008261.jpg

DSC008271.jpg

DSC008281.jpg

Ørene mine ble fine :D

DSC008301.jpg

Pene gutten :)

DSC008311.jpg

DSC008321.jpg

DSC008381.jpg

DSC008401.jpg

Ida & Ingvild lærer Ellie å gå mønet :lol:

DSC008621.jpg

Og plutselig fikk vi besøk av en Dogo Canario bebbis som ville være med å leke ;)

DSC008721.jpg

DSC008691.jpg

DSC008741.jpg

Scilos har så fin hale :)

DSC008771.jpg

Takk for fint treff ;)

DSC008811.jpg

Skrevet
DSC008301.jpg

Søt :lol:

DSC008311.jpg

*sukk* :blink:

Han må være verdens aller søteste hund - det er veldig nært at jeg synes han er søtere enn mine egne også.

Skrevet

Tror den mønen var en stige :blink:

*sukk* :lol:

Han må være verdens aller søteste hund - det er veldig nært at jeg synes han er søtere enn mine egne også.

*stolt av lille koseklumpen min*

Skrevet

To timer lek var akkurat det vi trengte i dag. :) Scilos lå på armen og snorket på bussen hjem. :blink: Nå kan du klippe ører selv. Det er ikke så vanskelig, da. :lol: Ellie var en svært harmonisk liten welshjente. De ble fort samkjørte de to.

Skrevet

Så stor og fin Ellie har blitt! :lol: Hvor skal du stille? Vi må treffes snart nå :) Nydelige Scilos også, og den lille valpen :)

Skrevet

Takk alle sammen :lol:

Ørene ble veldig fine ja, hun ser ut som en liten dame nå ;)

Skal prøve selv neste gang :)

Vil gjerne møte dere Marit :)

Vi skal stille på valpeshowet Camilla linket til, og på spanielklubbens utstilling i august ;)

Skrevet
Takk alle sammen :lol:

Ørene ble veldig fine ja, hun ser ut som en liten dame nå ;)

Skal prøve selv neste gang :)

Vil gjerne møte dere Marit :)

Vi skal stille på valpeshowet Camilla linket til, og på spanielklubbens utstilling i august :D

Jeg gleder meg til å se henne i ringen der! ;)

Skrevet
Jeg gleder meg til å se henne i ringen der! :blink:

Gleder meg til å treffe dere igjen også :ahappy:

Men du.. det er 15. august er det ikke? Kræsjer det med NKK Bjerke? Og skal du likevel isåfall?

Skrevet
Gleder meg til å treffe dere igjen også :ahappy:

Men du.. det er 15. august er det ikke? Kræsjer det med NKK Bjerke? Og skal du likevel isåfall?

Spanielklubben har utstilling 15.august ja, men gruppe 8 stiller på NKK Bjerke dagen etter (altså 16. august) :blink: Vi kommer til å stille på begge utstillingene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...