Gå til innhold
Hundesonen.no

Er kokt lever hundemat?


ida

Recommended Posts

Skrevet

Har dere noen synspunkter på eller kunnskaper om kokt lever som hundemat? Er det sunt, for kraftig, farlig, unyttig, snadder eller helt greit?

Skrevet

Jeg bruker å koke lever, og tørke oppskjærte biter en times tid i stekeovnen. Bruker de som godbiter, og bikkja elsker dem! Ulempen er at huset "stinker" etter kokingen... Lønner seg å lage masse når man først lager, og fryse ned i passe trenings-porsjoner.

Skrevet

Så lurt. :icon_confused: Jeg har en følelse av at det er litt kraftig kost å gi som hele måltid, men det er det kanskje noen her som vet mer om enn meg.

Skrevet

Hva fôrer du på ellers? Det kan bli litt kraftig hvis de bare er vant til tørrfôr kanskje, men man kan gi det bårde rått og kokt :icon_confused:

Skrevet

Jeg tror nok ikke jeg ville fullforet på lever. Men jeg syns det er supert som snacks, godis til trening og som ekstra i maten :icon_confused:

Skrevet
Hva fôrer du på ellers? Det kan bli litt kraftig hvis de bare er vant til tørrfôr kanskje, men man kan gi det bårde rått og kokt :icon_confused:

Mine hunder får tørrfôr (med V&H innimellom). Det er Solo (eldstebarnets hund) som innimellom får en hel pakke (500gr?) kokt lever hos "barnevakten". Sist hun hadde vært der, ble hun skikelig slapp og uvel og da tenkte vi å spørre her, før hun eventuellt ba ham kutte ned på leverfôringa. Det kan jo hende at det ikke var derfor. :whistle:

Skrevet

Jeg syntes nok det blir litt kraftig for ham å få så mye en sjelden gang..

Bedre å kutte det ut, eller gi han litt oftere isåfall så magen er vant med det :blink:

Skrevet
Bare lurer på hvorfor dere koker den før dere tørker den?

Jeg har hørt at det blir mindre lukt under tilberedningen om man koker før man tørker, men det er godt mulig at det finnes andre grunner.

Skrevet
Bare lurer på hvorfor dere koker den før dere tørker den?

En gang så gadd jeg ikke koke levra først, innbiller meg at det ble mer lukt, og at bitene ble seigere...(ikke at bikkja bryr seg om det, men...)

Skrevet
Jeg syntes nok det blir litt kraftig for ham å få så mye en sjelden gang..

Bedre å kutte det ut, eller gi han litt oftere isåfall så magen er vant med det :P

Solo er en dame. Mamman til fibi ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...