Gå til innhold
Hundesonen.no

Den mindre uskyldige Ally.


Olsenbanden

Recommended Posts

Skrevet

Ally har fått for seg det at maten til kattene er MYYYE bedre enn hennes(hun spiser sine egen mat også ja, skal ikke stå på det).

Fremgangsmåten til vesla i begynnelsen va å lure seg bortover til kattskåla med mat i når vi ikke så på, å deretter spise kattmat til den store gullmedalje! De gangene vi tok henne på fersk gjerning satte jeg ti et klart å tydelig NEI til henne, og fjernet maten hun hadde i munnen.

Og etterhvert så trodde vi at vi fikk denne uvanen av henne og hun sluttet med det. Men der tok vi feil. :icon_confused:

Nå lurer hun seg bort til kattskåla å tar en munnfull å tripper så uskyldig raskt til sin egen matskål å spiser det der.

Akkurat som at hun tror ikke skjønner at det er kattmaten som på mystisk vis har havnet i skålen hennes.

Så nå er spørsmålet; hva burde vi gjøre når vi tar henne på fersk gjerning?

Kattmaten står på gulvet og vi har ingen andre steder enn gulvet å sette den så vesla ikke får tak i den. :lol:

Skrevet

Hehe, slike "festlige" hunder har vi også :icon_confused:

Vi har løst dette med at katten får mat tre ganger daglig, to ganger sammen med hundene, og et måltid hvor vi stenger hundene ute fra kjøkkenet. Jeg ser ingen grunn til å katten skal ha mat tilgjengelig hele dagen, da går han bare og småspiser. Ingen dyr hos oss (unntatt kaninene) har mat tilgjengelig hele tiden. D blir foret to/tre ganger daglig, og thats it.

Det er en løsning som fungerer utmerket hos oss, men hos andre kan det jo selvsagt være annet som fungerer.

Skrevet
haha :lol: jeg har ikke noe tips men jeg syns jeg ser det for meg :wub:

hørtes ut som en arti liten krabat

Ha! Og du syntes DET var morsomt ja. :wub: Jeg har ikke fortalt om hvor flink Ally er til å være i bur enkelte tider enda :lol:

Hehe, slike "festlige" hunder har vi også :icon_confused:

Vi har løst dette med at katten får mat tre ganger daglig, to ganger sammen med hundene, og et måltid hvor vi stenger hundene ute fra kjøkkenet. Jeg ser ingen grunn til å katten skal ha mat tilgjengelig hele dagen, da går han bare og småspiser. Ingen dyr hos oss (unntatt kaninene) har mat tilgjengelig hele tiden. D blir foret to/tre ganger daglig, og thats it.

Det er en løsning som fungerer utmerket hos oss, men hos andre kan det jo selvsagt være annet som fungerer.

Derfor vi har maten til katt frem hele tiden er fordi hun er sykelig tynn. Og da prøve vi la henne få i seg mest mulig mat. Vi holder på å feter henne opp.

Skrevet
Vi har katteluke inn til vaskerommet. Før det hadde vi kattematen oppå kjøkkenskapene.

Det var ikke så dumt. :lol: Men tviler på at gubben går med på å ødelegge ei dør for at bikkja ikke skal ta kattmaten :icon_confused: Og forresten så leier vi leilighet foreløbig fram til august da vi flytter inn i eget hus.

Kattmaten oppå kjøkkenslapene ser jeg ikke for meg som en løsning. En ting er at katta skal komme seg opp dit å muligens må bruke kjøkkenbenken for å komme opp(æsj), og katta vår søler litt med maten når hun spiser så ser for meg hele kjøkkenbenken full av kattmat :wub: hehe..

Men som tiliger nevnt; noen funker det for andre ikke :wub:

Skrevet

Pappeske eller oppbevaringsekser i papp som du skjære hull i, som bare katten klarer å komme seg igjennom.

Skrevet
Pappeske eller oppbevaringsekser i papp som du skjære hull i, som bare katten klarer å komme seg igjennom.

Den skal jeg prøve på :icon_confused:

Skrevet

Nå kjenner jo jeg Ally, og derfor kan jeg si dette: så lenge kattematen er tilgjengelig så vil du aldri klare å få henne til å slutte å spise av den. Hun er som en labrador hva gjelder mat. Den eneste løsningen for å få henne til å slutte å spise av den er å gjøre den utilgjengelig.

Skrevet

Hva med faste mattider til kattene da? Må vel gå an å få til det? :icon_confused: Kattene blir sikkert litt surmulete helt til de finner ut at det faktisk er helt greit.. Men det burde løse problemet vel? :lol:

Skrevet
Nå kjenner jo jeg Ally, og derfor kan jeg si dette: så lenge kattematen er tilgjengelig så vil du aldri klare å få henne til å slutte å spise av den. Hun er som en labrador hva gjelder mat. Den eneste løsningen for å få henne til å slutte å spise av den er å gjøre den utilgjengelig.

Ja, :wub: Ally er besatt av mat :wub:

Men faktisk så tar hun ikke maten svigermor har til sin katt på gulvet. :icon_confused:

Men jeg skal prøve å ta en pappeske med et LITE hull som BARE katta kommer seg inni, og der skal maten stå :lol:

Skrevet

Skaff et høyt klatrestativ til katta, og ha maten på det. Evt lag til et sted hvor katta kommer seg opp og ikke bikkja, feks en benk eller no.

Skrevet
Skaff et høyt klatrestativ til katta, og ha maten på det. Evt lag til et sted hvor katta kommer seg opp og ikke bikkja, feks en benk eller no.

Jeg har jo et klatrestativ til katta, men kattungene har blitt så stor at de har tatt ibruk det for fult nå :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...