Gå til innhold
Hundesonen.no

Øyefarge som skifter


Stripa

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om noen av dere sheltie eiere (eller andre eiere) har noen erfaring med når øyefargen blir endelig på de blå valpene?

Lucas er 4 mnd snart, og øynene er fortsatt både blå og brune. Og de siste ukene har det bare vært sånn, ingenting har forandra seg. Og som den utålmodoge sjelen som jeg er så kan jeg ikke nesten ikke vente for å se hvordan han blir seende ut som voksen :ahappy: Og er særlig spent på øynene. her ser dere hvordan han ser ut:

010.jpg

0204.jpg

0075.jpg

Som dere ser så er det det brune øye hans nok brunt, det har fortsatt litt blått i det ene hjørnet. mens det blå er blått på undersiden, mens det på oversiden er brunt. Så jeg lurer på om jeg får en brunøyd, blåøyd eller "forskjelligøyd" gutt :wub:

Skrevet

Jeg har selv ei BM tispe med ett brunt og ett halvt blått øye. Hun hadde nøyaktig samme farge som valp ved levering som hun har som 2 åring :thumbsup:

Her som valp:

Zimahode190107.jpg

Her som voksen:

2007-10-29175copy.jpg

Min erfaring er at man som regel kan forvente at øyefargen er ganske stabil ved 4 mnds alder.

Skrevet

Takk for svar, men utstillingsmesig har det noe å si at ett øye har begge farger? Eller foretrekker dommere rene farger, om en så forskjellig farge på hvert øye?

Nydelig frøken silje, hvem er hun? Er helt opphengt i de blå om dagen :getlost: Skal du til hokksund forresten?

Skrevet

Det skal ikke ha noe å si for en dommer om øynene er brune, blå, halvt blå eller ett av hvert på en Blue Merle.

Hunden er Imaferraris HighFidelity :ahappy: Hun er på foravtale hos Aya her inne på forumet :getlost:

Nei vi reiser ikke til Hokksund i år, men den ene hunden min er påmeldt, så HUN kommer i det minste :whistle:

Skrevet

Oki, klarte ikke å lese meg frem til om forskjellig farge på ett øye hadde noe å si :getlost: Hun er nyyydelig, fant henne på ImaFerraris hjemmeside, fra nyfødt til hun reiste hjem, veldig pen frøken :ahappy: Driver du oppdrett sjøl silje? Hadde vært artig å sett på din hjemmeside om du har noen.

Synd du ikke skal dit, jeg prøver hardt å sette ansikt til en del navn som har dukket opp i miljøet etter at jeg fikk Lucas fra Sissel. Er det Enya som blir med eller?

:whistle:

Skrevet

Nei jeg har trekt meg ut av oppdretter jeg tidligere var deleier av. Så nå har jeg ikke oppdretternavn lengre :ahappy:

Zima er ei herlig jente ja! Og har ett fantastisk herlig temperament!

Ja det er Enya som skal bortover, og det er faktisk Sissels bedrift at hun blir sendt over :getlost: Hun spurte meg så pent om jeg ikke kunne låne henne Enya til å gå i Dean sin avlsklasse! Så det er nok Sissel som blir å stille henne :whistle:

Skrevet

Zima er verdens aller herligste Sheltiefrøken. Og SÅ søt hun var da hun var liten. Hun har masse personlighet og er bare helt herlig, blå og fin :getlost:

Zima som vi kjenner henne; full fart og bånn gass!

Zimzim.jpg

kogz3april.jpg

(Sorry, OT)

Skrevet

Ja, Sissel sa det skjønner du, gleder meg til å se Enya, har hørt så mye positivt om henne :getlost: Og så treffes vi sikkert på flere utstillinger :whistle: Skal selv på valepshow på Dokka i mårra, jeg med Lucas og Sissel med Sarah, så jeg gleeeder meg :ahappy: Første gang for meg, har aldri vært på sånt før. Så Sissel skal være der for litt "moralsk" støtte :)

Aya: Zima var virkelig nydelig :lol: Og tror den tråden har blitt bare bitte litt OT fra før :):D Hehe :)

Aya: skal Zima til Hokksund?

Skrevet
Aya: skal Zima til Hokksund?

Nei, det skal hun nok ikke ... Med mindre Silje har noen skumle planer om å kidnappe henne;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...