Gå til innhold
Hundesonen.no

Karmøy og Haugesund 30.-31.05-09


Caroline

Recommended Posts

Skrevet

Må nesten få skryte litt av Saeta som ble BIM på lørdag for Ove Germundsson og BIR, BIG og 4BIS på søndag for hhv. Roberto Schill (rasen + gruppa) og Ove Germundsson (BIS)! Ellers gikk jeg også med veteran i rasen til BIR-veteran lørdag og søndag (som ble BIS-veteran med sin eier begge dager), valp i rasen søndag (gikk med eier i rasen lørdag) og gruppe + BIS begge dager der han ble 2xBIR og BIG, 4BIS lørdag og 2BIS søndag. Vi hadde også med beste hannhund og certvinner begge dager som da ble BIR, BIG og 2BIS lørdag og BIM søndag, samt certvinnende tispe på søndag. Alt i alt en knallhelg på vestlandet som endte med stappfull bil på vei tilbake!

Dette var Saetas andre BIR noengang, så jeg er selvsagt storfornøyd og veldig stolt :)

2009-03-22%20080%20copy2.jpg

Skrevet

Vakreste tantebarnet :)

Kan tro den turen hjemover ble lystig!! (eller ble det for lystig på campingen? :D)

Skrevet

Jeg stillte selv Nokas. For han er der jo bare trening siden han enda er valp, men alikevell. Han ble nummer 2 i klasen begge dagene, men med fantastisk gode kritikker, "very promising". Han ble slått av broren sin som var den største i kullet og er da litt større og noe mer vellutviklet. Jeg er i hvertfall kjempe fornøyd med han :) Stillte også en tispe for et vennepar på lørdagen, tok det på sparke der og da. Men hun er ikke noe utstillingstrent og med ukjent handler og ukjent dommer ble det litt mye for henne når tennene skulle inspiseres. Derfor ble hun ikke videre bedømt, desverre. Mer trening til neste gang :D

Skrevet

Tusen takk :D Turen hjem gikk radig den, bare avbrutt av en valp som hadde tissepause i buret, så det ble litt vasking på veien :) samt at alle steder man kunne få tak i mat stengte trutt og jevnt bortover, men det ble nå mat til slutt. Ingen spesiell feiring forøvrig, man skal da være kjørbar også :D

Skrevet

Vi var en tur her vi også og det var 11 japanere på meldt pluss to valper.

Ene valpen var min og den ble plassert som nr to begge dagene da den andre valpen var mere utviklet en min.

Aron hannhunden vår gikk i åpen klasse og hadde da en konkurent der pluss en hannhund gikk i junior.

Aron fikk ck, cert, 3bhk lørdagen og ck, cert og 2bhk søndagen. Tinka gikk i veteran og fikk 2plass med hp lørdagen og 2plass med ck søndagen.

Skrevet

Vi var også i Haugesund! Selv fikk vi HP på lørdag.

Reisefølget (chi valp) ble nr 3 lørdag og 2 søndag. (tibbevalp) nr 3 lørdag og 2 søndag.

Tibbegjengen stakk av med ett cert lørdag, BIG3 søndag og 1 cK.

Alt i alt en vellykket tur til Haugesund.

Herlig vær, god mat og ikke minst en GOD GJENG!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...