Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund i kabinen med KLM


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har flydd med valp i kabinen innen Europa med KLM?

Har de veid valp pluss bag for å se om de til sammen overskrider 6 kilosgrensen ved innsjekking? Er de strenge på sånt? Pris?

Guest Gråtass
Skrevet

Totally OT: MEN

skal du ha valp??? Fra hvor, hvem, hva??? Gi oss alle detaljer NÅÅÅÅÅÅÅÅ! Import fra hvilket land, linjer, rase???? Du kan da ikke legge ut sånne tråder uten å gi tantene en full oppdatering. Det er informasjonsplikt på sonen u know..

Skrevet

Har ikke reist med KLM, men har hatt med valp på SAS og STERLING. Jeg tror grensa for å kunne ha hunden i kabinen er 8kg. Min veide 12kg, men damene bak skranken sa at selvfølgelig skulle den lille være med inn i kabinen. Så de skrev at den veide 8kg. Tror det viktigste er at buret får plass på gulvet mellom setene.

Skrevet

Åh, Gråtass... Til sur tante å være så er du jammen søt. :) Det er egentlig ikke mer spennende enn at jeg holder alle muligheter åpne akkurat nå. Veit fortsatt ikke helt om jeg tør å få meg hund i det hele tatt.

Skrevet
Totally OT: MEN

skal du ha valp??? Fra hvor, hvem, hva??? Gi oss alle detaljer NÅÅÅÅÅÅÅÅ! Import fra hvilket land, linjer, rase???? Du kan da ikke legge ut sånne tråder uten å gi tantene en full oppdatering. Det er informasjonsplikt på sonen u know..

*Fnis*

Guest Gråtass
Skrevet
Åh, Gråtass... Til sur tante å være så er du jammen søt. :) Det er egentlig ikke mer spennende enn at jeg holder alle muligheter åpne akkurat nå. Veit fortsatt ikke helt om jeg tør å få meg hund i det hele tatt.

Hrmpfh.. Jeg har en liten snerten bc-frøken her som du kan låne til du har bestemt deg...

*Fnis*

Dobbelt Hrmpfh!

Skrevet
Noen som har flydd med valp i kabinen innen Europa med KLM?

Har de veid valp pluss bag for å se om de til sammen overskrider 6 kilosgrensen ved innsjekking? Er de strenge på sånt? Pris?

Jeg har jobbet i SAS, og de er i allefall ikke supernøye på å veie valp og bur som skal i kabinen, for man har som regel ikke en vekt liggende rundt å slenge :lol: Så man ser litt an hunden, også skriver vi inn ca. kilo, og sender vedkommende videre :) Nå vet ikke jeg om KLM har vekter o.l. liggende rundt, men jeg tviler.. Så jeg personlig tror at det hadde gått fint om hunden veide fks. 7 kg :P

Skrevet
Jeg har jobbet i SAS, og de er i allefall ikke supernøye på å veie valp og bur som skal i kabinen, for man har som regel ikke en vekt liggende rundt å slenge :) Så man ser litt an hunden, også skriver vi inn ca. kilo, og sender vedkommende videre :P Nå vet ikke jeg om KLM har vekter o.l. liggende rundt, men jeg tviler.. Så jeg personlig tror at det hadde gått fint om hunden veide fks. 7 kg :P

Umm? :ahappy: Da jeg reiste med hund (forsåvidt ikke i kabinen, men dog) for et par uker siden, måtte jeg vise frem hunden da jeg sjekket inn. Vekten står jo der, bom fast, som den alltid gjør i innsjekkingsskranken - det er jo en vekt den man legger bagasjen på jo! Det har de, både i SAS, Norwegian, KLM eller hvilket som helst annet flyselskap. Og skal man reise med hund i kabinen, så må man da sjekke inn på den måten (og ikke med kun kort).

Jeg reiste med SAS/Braathens en gang, og hadde en hund som var langt over grensen (16 kg), han fikk ikke bli med i kabinen nei, for han ble veid. Det hjalp ikke at det var en hund på 6 mnd (valp). Anyways - dette var spennende Mari! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...