Gå til innhold
Hundesonen.no

Drammen Hundefestival 25. - 26. april 2009


Peers

Recommended Posts

Ellie ble BIR, og jeg ble kjempeglad for det selv om hun var den eneste welshen da.

Hun oppførte seg kjempefint hele dagen og i ringen :)

Kritikken:

4 mndr gammel tispe.

Feminin. Herlig hode, vel ansatte ører, fine øyne.

God hals, bitt ok.

God rygglinje, godt kryss og beinstamme.

Velvinklet og fine poter.

Herlig helhet.

Bevegelser ok, dog noe trangt bak.

Herlig temperament :D

Vi ventet i 4 timer på gruppa og hun var en engel hele dagen.

Der ble vi plassert som nr 4 :D

b.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis, hun er jo helt nydelig..! :D Jeg er offisielt STOR fan! :D

Å tusen takk - nå ble jeg skikkelig glad :D

Grattis igjen Marie! :) Var det noen engelsk springer med i gruppa, og hvordan gikk det i så fall med den?

Det var to kullsøsken, den ene ble BIR og den andre BIM. Hannhunden ble BIR og BIG 2 eller 3, men tror 2.

Aner ikke hva de het :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden han var den eneste Jack Russell Terrieren ble han BIR, og vi gikk videre til gruppa. Der gikk han mot en Cairn terrier og en Staffordshire Bull terrier. Der ble han BIG3. Kritikken han fikk var:

"Maskulint hode, mørke/fine øyne kraftig blikk og herlig utrykk. Velansatt ører, dog noe uryddig. Herlig kropp for alderen, fin hals og velutviklet. Kunne hatt noe rettere fremben. Velansatt hale. God bevegelse, dog noe trangt bak. Herlig utstråling og meget bra gemytt."

Til å være første gang er jeg kjempe fornøyd :)

i362917569_20190_6.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å tusen takk - nå ble jeg skikkelig glad :D

Det var to kullsøsken, den ene ble BIR og den andre BIM. Hannhunden ble BIR og BIG 2 eller 3, men tror 2.

Aner ikke hva de het :D

Hannhunden kjenner jeg fra før (han er fin han!), og tispa traff jeg tidligere på søndagen, så da vet jeg hvem begge var :)

I og med at jeg laget denne tråden får jeg kanskje nevne våre resultater og :D Det gikk ikke spesielt bra, jeg er ikke fornøyd, men vi gikk til 1. premie i LP1 begge dager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hannhunden kjenner jeg fra før (han er fin han!), og tispa traff jeg tidligere på søndagen, så da vet jeg hvem begge var :)

I og med at jeg laget denne tråden får jeg kanskje nevne våre resultater og :D Det gikk ikke spesielt bra, jeg er ikke fornøyd, men vi gikk til 1. premie i LP1 begge dager.

Ja hannhunden (og søsteren) var kjempefin! Også så fint som de gikk i ringen... Imponert.

Også mistenker jeg at du er alt for streng med deg selv - og at dere begge to fortjener et kjempestort grattis ! :D

Godt jobbet !

Og gratulerer igjen til Diego også!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...