Gå til innhold
Hundesonen.no

Drammen Hundefestival 25. - 26. april 2009


Peers

Recommended Posts

Skrevet

Ellie ble BIR, og jeg ble kjempeglad for det selv om hun var den eneste welshen da.

Hun oppførte seg kjempefint hele dagen og i ringen :)

Kritikken:

4 mndr gammel tispe.

Feminin. Herlig hode, vel ansatte ører, fine øyne.

God hals, bitt ok.

God rygglinje, godt kryss og beinstamme.

Velvinklet og fine poter.

Herlig helhet.

Bevegelser ok, dog noe trangt bak.

Herlig temperament :D

Vi ventet i 4 timer på gruppa og hun var en engel hele dagen.

Der ble vi plassert som nr 4 :D

b.JPG

Skrevet

Grattis igjen Marie! :) Var det noen engelsk springer med i gruppa, og hvordan gikk det i så fall med den?

Skrevet
Grattis, hun er jo helt nydelig..! :D Jeg er offisielt STOR fan! :D

Å tusen takk - nå ble jeg skikkelig glad :D

Grattis igjen Marie! :) Var det noen engelsk springer med i gruppa, og hvordan gikk det i så fall med den?

Det var to kullsøsken, den ene ble BIR og den andre BIM. Hannhunden ble BIR og BIG 2 eller 3, men tror 2.

Aner ikke hva de het :P

Skrevet

Siden han var den eneste Jack Russell Terrieren ble han BIR, og vi gikk videre til gruppa. Der gikk han mot en Cairn terrier og en Staffordshire Bull terrier. Der ble han BIG3. Kritikken han fikk var:

"Maskulint hode, mørke/fine øyne kraftig blikk og herlig utrykk. Velansatt ører, dog noe uryddig. Herlig kropp for alderen, fin hals og velutviklet. Kunne hatt noe rettere fremben. Velansatt hale. God bevegelse, dog noe trangt bak. Herlig utstråling og meget bra gemytt."

Til å være første gang er jeg kjempe fornøyd :)

i362917569_20190_6.jpg

Skrevet
Å tusen takk - nå ble jeg skikkelig glad :D

Det var to kullsøsken, den ene ble BIR og den andre BIM. Hannhunden ble BIR og BIG 2 eller 3, men tror 2.

Aner ikke hva de het :D

Hannhunden kjenner jeg fra før (han er fin han!), og tispa traff jeg tidligere på søndagen, så da vet jeg hvem begge var :)

I og med at jeg laget denne tråden får jeg kanskje nevne våre resultater og :D Det gikk ikke spesielt bra, jeg er ikke fornøyd, men vi gikk til 1. premie i LP1 begge dager.

Skrevet
Hannhunden kjenner jeg fra før (han er fin han!), og tispa traff jeg tidligere på søndagen, så da vet jeg hvem begge var :)

I og med at jeg laget denne tråden får jeg kanskje nevne våre resultater og :D Det gikk ikke spesielt bra, jeg er ikke fornøyd, men vi gikk til 1. premie i LP1 begge dager.

Ja hannhunden (og søsteren) var kjempefin! Også så fint som de gikk i ringen... Imponert.

Også mistenker jeg at du er alt for streng med deg selv - og at dere begge to fortjener et kjempestort grattis ! :D

Godt jobbet !

Og gratulerer igjen til Diego også!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...