Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva betyr BIM?


TonjeM

Recommended Posts

Skrevet

OK, jeg har faktisk lett her men finner ikke sånn fort noen forklaring og google gidder jeg ikke.. en sånn forkortelse får jo trillioner av tilslag.

Jeg hva BIR og BIS er, har sånn halv veis forhold til Cert etc men BIM? Bimmelom og bommelom er min første assosiasjon, men det betyr visst "Best i Motsatt kjønn" - men det er jo bare mystisk - hva i ******* betyr det? Tispe som blir BIM er da den beste hannhunden????? Og hvordan forholder BIM seg til BIR? I min enkle verden trodde jeg det var beste hannhund og beste tispe som gikk mot hverandre for å bli BIR - så hva pokker er BIM for noe????????

Skrevet

Det er helt riktig det, det er beste tispe og beste hannhund som går mot hverandre for å bli BIR. Og om tispa blir BIR, så blir hannhunden BIM. Hun er best i rasen, mens han er den som er best i motsatt kjønn av den som ble best i rasen (eller omvendt, om han blir BIR, så er hun den som er best i motsatt kjønn av den som ble best i rasen). Ble det mer forståelig nå? hehe

Skrevet

Ååååååååååååååååååååå *klaske seg i pannen med møkkete hender* Takk 2ne! Da ble det forståelig ja!! Dæven, risikerer snart å bli proff i disse utstillingsgreiene jo!

Skrevet
Grattis :wub:

(off-topic)

Taaaaahaaakk.!

Denne Cert'en smakte ekstra godt, for jeg hadde slått fram meg alt håp for premiering før vi gikk inn... :ahappy:

Det "morsomme" og rare med det hele var at vi, sammen med oppdretter sto lenge å diskuterte om vi skulle droppe å stille han i dag, for han oppførte seg helt merkelig å dette gikk neppe bra, om vi skulle spare han for den negative opplevelsen...

(Ny Valp i hus+2årig hormonbombe+varmt+stress+lite trening+++ = en snål "egenrådig" hannhund...)

I går fikk han Blå (2.Kvalitet), trekt pga Temperament.. (helt riktig dømt)

I dag får han Rød, CK, CERT og 2.BHK... (selvfølgelig riktig dømt også)

Skrevet
BIS = Best In Show

Cert = Certifikat (3xCert = Champion (forenklet forklart, er endel regler og krav rundt Cert))

Decoy fikk Cert i dag. :wub:

n745780069_2949396_6582954.jpg

Fremdeles OT, men gratulerer så mye! :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...