Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringtrening 14. april 09


Ingvild

Recommended Posts

Søte lille terrierdyret:

IMGP7750.jpg

Callaway... Og ja, bildene av henne blir enten sånn eller alt for mørke. Kameraet likte ikke helt mørk pels + det lyset der. :icon_confused:

IMGP7760.jpg

Terrierdyret kan trave også, hun

IMGP7765.jpg

Det kan Symra også :icon_confused:

IMGP7769.jpg

IMGP7776.jpg

IMGP7779.jpg

IMGP7784.jpg

Igjen, kameraet var ikke så veldig glad i Callaway. :hug:

IMGP7788.jpg

IMGP7789.jpg

Vegas-gutten

IMGP7793.jpg

IMGP7802.jpg

IMGP7812.jpg

IMGP7823.jpg

Christine, er du sikker på at du ikke skal stille ham selv på NKK? Det blir jo ikke så verst med litt trening, liksom.

IMGP7825.jpg

IMGP7833.jpg

Ja, også hilste vi på noen hyggelige kyr på vei hjem.

IMGP7847.jpg

IMGP7860.jpg

IMGP7862.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine
Christine, er du sikker på at du ikke skal stille ham selv på NKK? Det blir jo ikke så verst med litt trening, liksom.

110% sikker :icon_confused:

Flotte bilder som vanlig, Ingvild! :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder!

Hvor gammel er Vegas nå? :icon_confused: Han står en million ganger finere enn min setter når jeg stiller han opp(det skal riktignok ikke særlig mye til...), men han ser ganske tynn ut på bildene. :icon_confused:

Selma var skikkelig skjønn!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du må bli med du også! Du er jo den som er mest dreven av oss alle :D

Jaaa! Blir så glad når folk sier at hun er fin :D

Mona, blir du med neste gang?

Ja, kanskje det? :)

Hvor holder dere til nå da? Fikk litt småpanikk når jeg så at dere hadde flyttet plass, jeg som endelig nesten hadde klart å lære meg veien til city lade utenatt.. :blush:

Jeg er litt redd for smitte med tanke på Bella da, men jeg trenger jo ikke å la henne hilse på alt og alle, og jeg kan jo ikke isolere henne helt heller.

Når er neste trening?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, kanskje det? :)

Hvor holder dere til nå da? Fikk litt småpanikk når jeg så at dere hadde flyttet plass, jeg som endelig nesten hadde klart å lære meg veien til city lade utenatt.. :blush:

Jeg er litt redd for smitte med tanke på Bella da, men jeg trenger jo ikke å la henne hilse på alt og alle, og jeg kan jo ikke isolere henne helt heller.

Når er neste trening?

I kveld er det lydighet med instruktør på Sluppen (schnauzerklubben, se hjemmesiden) med påfølgende ringtrening for de som vil.

Så ser det ut til at det blir ringtrening på Lade på mandag (ligger egen tråd om det i Trondheimsforumet).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...