Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kjenner til Niels Brandstrup som dommer?


Shilamon

Recommended Posts

Jeg driver å funderer å melde meg på utstilling, men kjenner jo ikke til noen dommere.

Er det noen som kjenner til hvordan Niels Brandstrup dømmer gordon settere? Liker han de store? små? pelsete? lite pels? Edelt og "tungt" hode eller nyere og mer lett hodet? osv osv

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper du har god kondis :blink::wub:

Trivelig dommer, som er veldig opptatt av bevegelser. Han sier stadig i løpet av bedømmelsen "at han ser om anatomien fungerer under bevegelse". Slenger ikke rundt seg med CK, men en rød tråd i dømmingen fikk jeg inntrykk av da vi stilte for ham på NKK Drammen. Men som sagt, tren opp kondisen, tror jeg løp minst 10 runder (ingen overdrivelse) under plasseringen i Åpen klasse hannhund.

edit: type GS vet jeg ikke, fant lite på nettet om hans dømming på GS. Men liker han noenlunde samme type som av vår rase skal ikke hunden være for stor, og lett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ikke for stor og lett? Hva med liten og lett da? :icon_confused:

At han liker bevegelser er bare supert, bikkja mi har nemlig litt dårlige bakbein men beveger seg som en gud:D (jippi!)

Får ta på meg joggeskoene og legge meg i hardtrening tydeligvis;)

Takk for svar:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utenom perioder der han er på kanten til skamklipt (slik som nå, jeg skal snart på kurs for å lære meg det skikkelig:P) Så har han egentlig ganske bra med pels. Han har også ganske tungt hodet, men han er lav, firkantet og kraftig.

Her har du han:

DSCN2418.JPG

Takk for dommertips forresten, alltid greit å vite hvem som liker funksjon fremfor skjønnhet:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mats Jonsson btw. Dømte en GS jeg stilte i gr. finalen på NKK Kongsvinger et år til BIR, husker ikke om han var gr.dommeren som plasserte ham og. Men han er vel litt skogstypen (ihvertfall brukes han for det meste på jakt), elendig bilde tatt fort etter vinnergallen men... :rolleyes:

CIMG3099.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

er det en hanne? da s den ganske liten og lett ut slik som min iallefall og da er det jo håp for oss:)

Vinkelen juger litt, har et bedre bilde på den andre pc'en som jeg kan sende på pm senere :wub:

Og ja han er hannhund og champion :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tror jeg løp minst 10 runder (ingen overdrivelse) under plasseringen i Åpen klasse hannhund.

Tror rottisene på Bjerke løp 20 runder. Bare sånn helt ot. Men det sier seg jo nesten selv at en hund som anses å være til bruks enten det er jakt eller annen bruks må kunne løpe, og da må handleren holde tritt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...