Gå til innhold
Hundesonen.no

Å strekke ut etter tur


Ka

Recommended Posts

det jeg gjør etter hundetreff og lange turer er at jeg ber han om og legge seg, så bøyer og tøyer jeg labbene hans, slik jeg selv gjør etter en gymtime.feks: strekk labben forsiktig så langt tilbake du får til, uten at hunden rykker den til seg, hold den der ein stund, jeg bruker 30 sekunder. jeg gjentar dette på alle fire labbene før eg masserer de, og nakke-partiet. ask sovner som regel, han koser seg skikkelig! :) dette er noe hunden blir vant til gradvis. pass på ay alle leddene i labben for tøyd og strekkt seg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville ha lært meg mest mulig først..jeg var "heldig"og hadde en hund med mye smerter som trengte stretching og ikke tolererte at andre enn meg tok på han så jeg fikk enkel opplæring på AlternatiVet i lysaker.

Det er mye å tenke på når man tøyer og bøyer..jeg ville heller ha massert hunden etter tur og eventuellt lest litt om streching før jeg prøvde de enkleste øvelsene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har hatt masør på min hund...den gamle collietispa mi...hun har aldri vært stiv siden...det han gjorde var jo å massere henne og vise meg hvordan jeg skulle strekke henne ut etter trening...men dette er nok ikke så viktig når man bare rusler tur med hunden sin...men er den gammel eller slik som marco som tar seg helt ut på hver trening, er det faktisk veeeldig viktig å passe godt på leddene til hunden din...den kan faktisk bli stiv og støl den og...og det er ikke spessilet behagelig!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...