Gå til innhold
Hundesonen.no

Musikklek


ToneS

Recommended Posts

Skrevet

Ny lek:

En skriver et refreng eller et vers av en sang, og den første som gjetter riktig (tittel og hvem som synger den) får skrive neste refreng/vers fra en annen sang. (Det er lett å bruke google, men det er feigt! :D ) Hvilket språk man vil, men helst norsk og engelsk. Er det ingen som gjetter riktig kan man gi hint, eller skrive mer av den sangen.

Starter jeg:

It's gonna take a long time to love

It's gonna take a lot to hold on

It's gonna be a long way to happy, yeah

Left in the pieces that you broke me into

Torn apart but now I've got to

Keep on rolling like a stone

Cause it's gonna be a long long way to happy

Skrevet

for sen.. :D

Men det er vel Enrique Iglesias - Hero?

Ny:

I'm burnin' through the sky yeah

Two hundred degrees

That's why they call me Mister Fahrenheit

I'm trav'ling at the speed of light

I wanna make a supersonic man out of you

Skrevet

Nå har jeg i alle fall den på hjerna resten av dagen. :D

If there is a load you have to bear

That you can't carry

I'm right up the road

I'll share your load

If you just call me

Skrevet

Ingen som klarer den? Trodde den var lett jeg! Her er det første verset i sangen:

Sometimes in our lives

We all have pain, we all have sorrow

But, if we are wise

we know that there's

always tomorrow

Skrevet
Ingen som klarer den? Trodde den var lett jeg! Her er det første verset i sangen:

Sometimes in our lives

We all have pain, we all have sorrow

But, if we are wise

we know that there's

always tomorrow

Lean on me :ahappy:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Alexander Rybak - Fairytale

(men det var verken ett helt refreng/vers eller rett skrevet)

edit: ny sang:

Pirate skulls and bones

Sticks and stones and weed and bongs

Running when we hit 'em

Lethal poison through their system

Skrevet

hehehe!

meg å bødda va onge

å me skjønte ikke bedre

trodde det va sånn det skolle ver

kjørte rundt i opel manta

med poppi og breie fella

bodde på ruten for å børna!

nå er jeg spendt!

Skrevet
hehehe!

meg å bødda va onge

å me skjønte ikke bedre

trodde det va sånn det skolle ver

kjørte rundt i opel manta

med poppi og breie fella

bodde på ruten for å børna!

nå er jeg spendt!

Hehe, Sibbe (Også kjent som Kristian Valen) - Ingenting e så ei feide dama

Får prøve jeg da:

I ought to cross you off my list

But when you come a-knocking at my door

Fate seems to give my heart a twist

And I come running back for more

Skrevet

Frank Sinatra - Between The Devil And The Deep Blue Sea?

Hvis det er riktig, så er dette den nye sangen:

Finished with my woman because she couldn't help me with my mind.

People think I'm insane because I am frowning all the time.

All day long I think of things but nothing seems to satisfy.

Think I'll lose my mind if I don't find something to pacify...

Skrevet
Finished with my woman because she couldn't help me with my mind.

People think I'm insane because I am frowning all the time.

All day long I think of things but nothing seems to satisfy.

Think I'll lose my mind if I don't find something to pacify...

Black Sabbath - Paranoid?

Hvis riktig:

Is there no standard anymore?

What it takes, who I am, where I've been

Belong

You can't be something you're not

Be yourself, by yourself

Stay away from me

A lesson learned in life

Known from the dawn of time

  • 1 month later...
Skrevet
Black Sabbath - Paranoid?

Hvis riktig:

Is there no standard anymore?

What it takes, who I am, where I've been

Belong

You can't be something you're not

Be yourself, by yourself

Stay away from me

A lesson learned in life

Known from the dawn of time

Avenged Sevenfold - Walk ?

Hvis rett:

I was five and he was six

We rode on horses made of sticks

He wore black and I wore white

He would always win the fight

Skrevet
Avenged Sevenfold - Walk ?

Hvis rett:

I was five and he was six

We rode on horses made of sticks

He wore black and I wore white

He would always win the fight

Oh, oh! Den derre My Baby Shot Me Down?

Skrevet

Suzanne Vega - Blood Makes Noise?

Om det er riktig:

You're not alone, together we stand

I'll be by your side, you know I'll take your hand

When it gets cold and feels like the end

There's no place to go, you know I won't give in

No, I won't give in

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...