Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gir man sin beste kamerat i 18års gave?


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Min beste venn/kjæreste/avpå type ting fuller 18år på fredag. Han har i den anledning invitert de nærmeste vennene sine på middag, etterfulgt av fest for alle som måtte ønske det. Jeg sliter med å finne noe å gi ham, han ønsker seg penger, røyk... alkohol. Men jeg ønsker å gi ham noe spesielt, noe som betyr noe... Jeg har lyst å gi ham noe han kan bruke, noe som minner ham om vårt vennskap! Det blir i mine øyner simpelt å gi ham røyk, penger eller alkohol, selv om det er det han ønsker seg...

Hva gir man en gutt man har kjennt, vært bestevenn med i 5 år i 18års gave? Jeg har tenkt på et smykke, en ring o.l.. Men vet ikke helt.

Jeg trenger HJELP!

Skrevet

Det finnes ganske mange fine herresmykker/ringer? Kommer jo litt an på om han liker å bruke sånt.

Lommelerke i sølv eller noe sånt? ( er jo litt alkoholrelatert da, kan også graveres :lol: )

Skrevet

Armbånd kan også graveres hvis man finner rette typen. Jeg kjøpte et sølvarmbånd til typen min, og på midten er det en slags flat plate hvor jeg fikk gravert inn "Din (navnet mitt)". Resten av armbåndet var vanlig lenke, typisk maskulint. Jeg har også kjøpt et smykke en gang. Slipsnål, hvis han er rette typen til å bruke sånt? Jeg synes i alle fall at smykker "og sånt" er fint å gi, og betyr mye mer enn mange andre ting, det være seg alkohol, spill eller Playstation liksom. Et smykke varer, det er ikke noe som går av moten (dersom det er tidløst i alle fall), det blir ikke ødelagt eller gammelt på samme måte som PS eller noe sånt. Gullsmeden jeg kjøpte armbånd av, hadde det ferdig gravert innen en dag eller to, så det er ikke noe som tar lang tid heller (du rekker det til fredag hvis du kjøper det i dag). :lol:

Skrevet
Armbånd kan også graveres hvis man finner rette typen. Jeg kjøpte et sølvarmbånd til typen min, og på midten er det en slags flat plate hvor jeg fikk gravert inn "Din (navnet mitt)". Resten av armbåndet var vanlig lenke, typisk maskulint. Jeg har også kjøpt et smykke en gang. Slipsnål, hvis han er rette typen til å bruke sånt? Jeg synes i alle fall at smykker "og sånt" er fint å gi, og betyr mye mer enn mange andre ting, det være seg alkohol, spill eller Playstation liksom. Et smykke varer, det er ikke noe som går av moten (dersom det er tidløst i alle fall), det blir ikke ødelagt eller gammelt på samme måte som PS eller noe sånt. Gullsmeden jeg kjøpte armbånd av, hadde det ferdig gravert innen en dag eller to, så det er ikke noe som tar lang tid heller (du rekker det til fredag hvis du kjøper det i dag). :lol:

Det hadde vært veldig koselig, men jeg tror jeg hadde slitt med hva som skulle graveres inn på det. Han er nemlig ikke typen min, enda... :D

Men jeg er enig, smykker er litt spesielle, og litt mer personlige. hehe.

Skrevet

Du kan jo kjøpe en opplevelse, 2 konsertbilletter til favorittbandet slik at han kan dele opplevelsen med deg? Eller (tandem)hopp fra bro eller helikopter, en tur med flyakrobatikk er veldig poppis her jeg bor. Evnt scrappe mange bilder av han og deg sammen og lage en minnebok og legg en cd hvor du har brent musikk som betyr noe for han. :lol:

Skrevet

Jeg skulle gi min kompis/type/av og på ting armbånd til 18års dagen :lol: Det ble desverre ikke, men synes det virker som en søt gave :D

Skrevet

Hmm. Hvis det er sånn at du er kjempeforelsket i ham, men kanskje han er litt treig i oppfattelsen på det punktet, kan et smykke bli for personlig. Gir du han en opplevelse, kan du jo sørge for at det er en ting han liker å drive med, eller har lyst til å prøve og selvfølgelig er det noe dere kan gjøre sammen. Slik sikrer du en date med prinsen, samtidig som han ikke fatter at du driver og haler ham i land. Han er jo en mann. :lol:

Skrevet

film klassiker: han får 2 biletter..og drar med seg en kompis..hehe, neida.

men synes det hørtes bra ut. får bare håpe det er ett passende arangemang i nærheten. lykke til med "kompis/type/av og på ting" :lol:

Skrevet

Synes også en opplevelse for dere to høres supert ut. Jeg lagde et veldig personlig album, til min første store kjærlighet, med masse bilder og ord, vet ikke helt hvor mye gutter liker sånt da. Han sa at han satte veldig pris på det, men er ikke helt sikker :rolleyes:

Har gitt samboer nå lange kort ol. men for han er det vel egentlig friluftsutstyr som gjør han bløt i hjertet, hehe. Hva interesserer han seg for da?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...