Gå til innhold
Hundesonen.no

Disse titlene og bokstavene.. eks. BIR osv. HVA BETYR DE?


SiriEveline

Recommended Posts

Ok, sitter her og tenker at det jommen er på tide å sette seg inn i disse utstillingsgreiene da jeg kanskje kunne tenke meg å stille ut mamma's hund (da min egen er uregistrert). Så hva betyr alle disse tingene man får på utstilling? Er det noe sted hvor det står forklart.

F.eks. så er tittelen til den hunden jeg har lyst å stille ut følgende:US ME CH VV-07

Hva vil det si? Hva slags klasser stiller jeg han ut i og sånn?

Han er forresten en nesten 5år gammel Kleiner Münsterländer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, sitter her og tenker at det jommen er på tide å sette seg inn i disse utstillingsgreiene da jeg kanskje kunne tenke meg å stille ut mamma's hund (da min egen er uregistrert). Så hva betyr alle disse tingene man får på utstilling? Er det noe sted hvor det står forklart.

F.eks. så er tittelen til den hunden jeg har lyst å stille ut følgende:US ME CH VV-07

Hva vil det si? Hva slags klasser stiller jeg han ut i og sånn?

Han er forresten en nesten 5år gammel Kleiner Münsterländer.

Her er det meste greit forklart:

Ny i Ringen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er det meste greit forklart:

Ny i Ringen

Har allerede nilest den greia der. Men jeg forstår fortsatt ikke tittelen hans.. men det må vel være US (amerikansk) ME (mexikansk) Champion da. Siden han har stilt i Champion klasser her i Norge.

Så det er egentlig bare å finne en passende utstilling, og melde seg på i Champion klassen for hans rase?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, US ME Ch betyr at han er utst.champion fra tidligere, og kan stilles ut i champ.klasse her i Norge.

Du kan finne utstillinger ved å søke på terminlisten til Norsk Kennel Klubb -

http://www.nkk.no/nkk/public/openIndex?ARTICLE_ID=304.

Regner med at det står forklart i innlegget "Ny i ringen" hva de forskjellige gradene/premieringene betyr. Hvis ikke står det i alle fall i utstillingsreglene - http://www.nkk.no/nkk/public/openIndex?ART...D=1097756637684.

Dette regelverket må man ha lest igjennom når man melder på en hund på utstilling i Norge.

Lykke til!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

men på den derre berømte "ny i ringen" står det ikke noe om hvao papirer skal leveres osv:S er det i sekreteriatet, hvios hundeutstillinger har no sånt...?

Du skal ikke levere noen papirer. Det du trenger å ha med deg er vaksinasjonskortet i tilfelle kontroll.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...