Gå til innhold
Hundesonen.no

One.com hjemmeside


Luis

Recommended Posts

Skrevet

Prøver å lage meg hjemmeside på One.com, og bruker deres hjemmesidegenerator.

Det er forsåvidt enkelt å lage sidene, men ser nå at jeg vil trenge litt hjelp etterhvert. Er IKKE noe særlig datakyndig, så jeg vil spørre om det finnes ei sjel her inne som av og til vil hjelpe meg ??

Kan godt betale for det, ingen problem.

Til andre som har laget sider der, hadde det vært flott om dere kunne vise sidene deres, gi meg linker så jeg kan se :-)

Skrevet

Min side er laget kun med One.com's generator (er også helt håpløs på slikt..) - www.taildown.com.

Jeg er godt fornøyd med One så langt (hatt det ca et år), har fått hjelp fra support et par ganger (fikk svar kjapt og veldig enkelt og greit forklart).

Synes den er litt tregere (å "laste opp") enn den jeg hadde tidligere (på homestead.com), men mye, mye billigere - så valget var veldig greit. I tillegg er det så greit å kunne få info fra leverandøren på norsk, da.

Tror man hadde hatt større frihet å gjøre hva man vil hvis man hadde hatt andre programvare å lage hjemmeside på - men One synes jeg er grei nok for mitt bruk i alle fall.

Lykke til - og er det noe du står fast ved, så er det alltids mulig å spørre. Jeg tør ikke å si at jeg er så flink på dette, akkurat, men har jobbet endel timer med den i alle fall.

Susanne

Guest Dratini
Skrevet

Raseklubben har one.com, men hjemmesiden der er laget i DW. Og opplasting er enklere med ftp enn med slike hjemmesidegeneratorer. Det er min erfaring iallefall. Om det er noe du lurer på så bare spørr, skal gjøre mitt beste for å hjelpe :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...