Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer med Porta-album?


Peers

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har Porta-album på hjemmesiden, og har vært veldig fornøyd med det, men har nå fått høre fra et par-tre stykker at albumene ikke fungerer hos dem. Hos meg fungerer de helt fint i både IE, Opera og Firefox, og jeg har sjekket i alle nettlesere på flere pcer enn min egen uten problem.

Har noen av dere mulighet til å sjekke hvordan albumene ser ut hos dere? Albumene ligger under "Bilder" i menyen: Link til hjemmesiden.

Samtidig lurer jeg på hvorfor noen har problemer med å se albumene når de fungerer helt fint andre steder? Noen som vet hva jeg kan gjøre for at de skal fungere "overalt"?

Skrevet

Jeg hadde også problemer med mine porta-album (eller jeg så de som jeg skulle, men ingen andre. Hos meg fungerer dine album og jeg bruker IE.

Vet desverre ikke hva du kan gjøre, men jeg endret innstillingene i Porta til å lage simpleviewer-album. (Har ikke hørt at ingen kan se de ordentlig hvertfall).

Skrevet

Jeg spør sikkert himmla dumt ,men det får være..

Hvordan får dere albumet vist på hjemmesiden deres?

Skrevet
http://oroveso.net/hundeliv/bilder/konkurr...lbum/index.html

fungerer ikke her..

Gjelder alle Porta album

Den "hoved"ruten bildet skal vises i, er knøttlite, så man må scrolle for å se bildet...

Sånn er det her også, kanskje det har noe med skjermstørrelsen å gjøre? Jeg aner ikke hvilken versjon av FF jeg bruker..

Anette:

Det du kan gjøre, er uansett å laste ned den nyeste versjonen av Porta hvor de har fikset denne bugen. Du kan jo velge om du vil legge ut de gamle albumene på nytt i den nye versjonen, eller om du bare vil bruke den nye fra nå av. Vil folk se gamle album, får de heller pine seg til å åpne IE. :P Ditt valg! :P

Jeg spør sikkert himmla dumt ,men det får være..

Hvordan får dere albumet vist på hjemmesiden deres?

Du må ha webhotel, og laste opp albumene dit. Deretter linker du til album-adressen fra hjemmesiden din.

Skrevet
Du må ha webhotel, og laste opp albumene dit. Deretter linker du til album-adressen fra hjemmesiden din.

Okei,takk.

Skrevet

Aha, så da er det Porta i kombinasjon med FF som er problemet..? Klart jeg kan laste ned den nye versjonen av Porta, men det blir jo fryktelig tungvint å oppdatere alle de gamle albumene *sutre* :P

Uansett; tusen takk til alle for tilbakemelding!

Skrevet
Aha, så da er det Porta i kombinasjon med FF som er problemet..? Klart jeg kan laste ned den nye versjonen av Porta, men det blir jo fryktelig tungvint å oppdatere alle de gamle albumene *sutre* :P

Uansett; tusen takk til alle for tilbakemelding!

Jeg trodde jeg skrev det i gjesteboken din, men kanskje jeg skrev veldig utydelig? :P Jaja, anyway, så må du nok oppdatere de gamle albumene hvis du vil at alle skal ha mulighet til å se de uten å måtte åpne en annen nettleser. Jeg byttet Porta-versjon på alle mine album da jeg lagde ny hjemmeside, så jeg skjønner godt du syns det er et ork! Det jeg gjorde på den forrige hjemmesiden min, var at jeg begynte å bruke den nye versjonen på album etter en viss dato, slik at de gamle albumene var fremdeles i en gammel Portaversjon (noe jeg opplyste om tror jeg?), mens de nyeste var i den nye versjonen. Har du mye tid å slå ihjel en dag, vet du i alle fall en ting du kan gjøre..! :P

Her står det at problemet gjelder FF3.x.x. Jeg tror kanskje albumene fungerer i eldre versjoner av FF, fordi jeg har ikke alltid hatt dette problemet, men jeg har alltid brukt FF.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...