Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer med Porta-album?


Peers

Recommended Posts

Jeg har Porta-album på hjemmesiden, og har vært veldig fornøyd med det, men har nå fått høre fra et par-tre stykker at albumene ikke fungerer hos dem. Hos meg fungerer de helt fint i både IE, Opera og Firefox, og jeg har sjekket i alle nettlesere på flere pcer enn min egen uten problem.

Har noen av dere mulighet til å sjekke hvordan albumene ser ut hos dere? Albumene ligger under "Bilder" i menyen: Link til hjemmesiden.

Samtidig lurer jeg på hvorfor noen har problemer med å se albumene når de fungerer helt fint andre steder? Noen som vet hva jeg kan gjøre for at de skal fungere "overalt"?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde også problemer med mine porta-album (eller jeg så de som jeg skulle, men ingen andre. Hos meg fungerer dine album og jeg bruker IE.

Vet desverre ikke hva du kan gjøre, men jeg endret innstillingene i Porta til å lage simpleviewer-album. (Har ikke hørt at ingen kan se de ordentlig hvertfall).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

http://oroveso.net/hundeliv/bilder/konkurr...lbum/index.html

fungerer ikke her..

Gjelder alle Porta album

Den "hoved"ruten bildet skal vises i, er knøttlite, så man må scrolle for å se bildet...

Sånn er det her også, kanskje det har noe med skjermstørrelsen å gjøre? Jeg aner ikke hvilken versjon av FF jeg bruker..

Anette:

Det du kan gjøre, er uansett å laste ned den nyeste versjonen av Porta hvor de har fikset denne bugen. Du kan jo velge om du vil legge ut de gamle albumene på nytt i den nye versjonen, eller om du bare vil bruke den nye fra nå av. Vil folk se gamle album, får de heller pine seg til å åpne IE. :P Ditt valg! :P

Jeg spør sikkert himmla dumt ,men det får være..

Hvordan får dere albumet vist på hjemmesiden deres?

Du må ha webhotel, og laste opp albumene dit. Deretter linker du til album-adressen fra hjemmesiden din.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aha, så da er det Porta i kombinasjon med FF som er problemet..? Klart jeg kan laste ned den nye versjonen av Porta, men det blir jo fryktelig tungvint å oppdatere alle de gamle albumene *sutre* :P

Uansett; tusen takk til alle for tilbakemelding!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aha, så da er det Porta i kombinasjon med FF som er problemet..? Klart jeg kan laste ned den nye versjonen av Porta, men det blir jo fryktelig tungvint å oppdatere alle de gamle albumene *sutre* :P

Uansett; tusen takk til alle for tilbakemelding!

Jeg trodde jeg skrev det i gjesteboken din, men kanskje jeg skrev veldig utydelig? :P Jaja, anyway, så må du nok oppdatere de gamle albumene hvis du vil at alle skal ha mulighet til å se de uten å måtte åpne en annen nettleser. Jeg byttet Porta-versjon på alle mine album da jeg lagde ny hjemmeside, så jeg skjønner godt du syns det er et ork! Det jeg gjorde på den forrige hjemmesiden min, var at jeg begynte å bruke den nye versjonen på album etter en viss dato, slik at de gamle albumene var fremdeles i en gammel Portaversjon (noe jeg opplyste om tror jeg?), mens de nyeste var i den nye versjonen. Har du mye tid å slå ihjel en dag, vet du i alle fall en ting du kan gjøre..! :P

Her står det at problemet gjelder FF3.x.x. Jeg tror kanskje albumene fungerer i eldre versjoner av FF, fordi jeg har ikke alltid hatt dette problemet, men jeg har alltid brukt FF.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...