Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei & Hopp!


TonjeRA

Recommended Posts

Hei på dere! :)

Ja, da er jeg også på plass her inne på doggis...jeg er ei jente på 23 år fra Indre Østfold...Bor i bryggerhuset på en gård i ei lita bygd som heter Skiptvet sammen med kjæresten min og en herlig liten katt som heter Sivert. Har også ei nydelig fjordinghoppe på gården som jeg kan styre med som jeg vil. Herlig!! driver for tiden og utdanner meg til sykepleier, men drømmen er en liten omskolering for heller å bli dyrepleier...;)

har for øyeblikket ingen hund, men lillesøs henta grand danoisvalpen sin på lørdan...så jeg er storfornøyd så lenge jeg kan hjelpe til med den...Yakita er ei nydelig lita blå tispe...:P og jeg er stolt tante! :P

min egen hund får jeg i begynnelsen av mai i år!! :) har bestilt staffevalp fra evanescences i Sverige, og tispa har termin i uke 10. Er kjempe spent!! :):whistle: har ikke ord for hvor mye jeg gleder meg til å få den lille krabaten i hus! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehe...bare titt! :wub:

9. eller 10. april skal vi dra å besøke oppdretter...da er valpene 5 uker, så det blir kjempe stas! :icon_confused:

De ser jo flotte ut alle sammen! :blink: Jeg har skrevet for staffene en god del i det siste, så jeg er blitt litt ufrivillig nerd på dem :P Blir veldig spennende å se hvordan dette kullet blir! Vet du om du skal ha tispe eller hannhund?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De ser jo flotte ut alle sammen! :wub: Jeg har skrevet for staffene en god del i det siste, så jeg er blitt litt ufrivillig nerd på dem :P Blir veldig spennende å se hvordan dette kullet blir! Vet du om du skal ha tispe eller hannhund?

hehe...Skjønner!! :icon_confused: Staffen er en fantastisk flott rase... puppeh.gif

jeg har sagt til oppdretter at jeg helst vil ha en hanne, men at det heller ikke er noe problem med tispe...så får bare vente å se...er bare en hanne som er lovt bort da, så hvis det blir mer enn en hanne i kullet regner jeg med at det blir en liten gutt på oss.... :P Blir spennende å se...:blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...