Gå til innhold
Hundesonen.no

lolapagola.com


Lola Pagola

Recommended Posts

Skrevet

Driver og jobber med hjemmesiden, har jo fra før av to blogger (link til de på siden), men tenkte at det var greit med en litt mer oversiktlig side, nå da jeg har betalt for domenet og hotel i flere år.

Den er fortsatt under arbeid, så har ikke lagt ut alt enda, kommer flere bilder etc.

Så hva synes dere?

(ikke alt for hard kritikk da dere, går i frontpage og photoshop) :lol:

http://www.lolapagola.com

Skrevet

side.jpg

Slik ser den ut hos meg. Som du ser ligger "nyhetene" langt ut av bildet og jeg må eventuelt scrolle bort for å se.

Ellers ville jeg prøvd å få fjernet reklamen nederst på siden om det lar seg gjøre, og brukt lik skrifttype på hver side :lol:

Skrevet

Ja den ser ut slik hos meg og, er en liten glipp (men den ser sikkert bedre ut hos de med widescreen tenkte jeg he he)

Det er egentlig pga. at forsideteksten er et bilde (pga at jeg ville bruke en annen skriftype som ikke alle har på sin pc, og derfor ville det blitt rart), men skal lage det mindre neste gang, skal uansett oppdatere det snart. Så da slipper man å scrolle, synes selv det er rimelig irriterende. :lol:

Skal bli flinkere til å bruke samme skriftype, er noe jeg glemmer hele tiden.

Men reklame nederst på siden? Mener du de neo counterne? Er ikke så pene akkurat nei, men var litt gøy å se hvor folk kom fra. Har dem bare på prøve så de blir ikke så lenge. Reklamen på gjesteboken kan jeg ikke gjøre noe med, da jeg ikke "eier" den. Får ikke den i frontpage til å virke når jeg skal publisere, sier bare at the server you are publishing to does not have front page server extensions installed... eller noe sånt.

Takk for tilbakemelding, setter pris på det!

Skrevet

Funker dette. Personlig synes jeg det blir litt ekkelt å lese hvit tekst på svart bakgrunn. Vil også anbefale deg å bruke tekst og ikke bilde på fremsiden, da mange liker å markere teksten de leser.

Ville også sett litt på hvordan siden er bygget opp, den er litt rotete, men dette er bare småting som lett kan rettes opp:

lolapagolacopy.jpg

Ellers fint :lol:

Skrevet

Har ryddet opp litt i forsiden nå, vet ikke om det ble noe bedre jeg, ser meg litt blind på egne ting. Men forsideteksten er iallefall ikke et bilde lenger.

Får se om jeg legger nyhetene til et annet sted, under hodebildet kanskje. Men får se.

Ang. det med hvit tekst på sort, så er jeg også litt enig i det, er iallefall noe man må venne øynene til. Har laget noen hjemmesider både på sort og hvit bakgrunn, men av en eller annen grunn vender jeg alltid tilbake til sort, liker bedre å vise bilder på det, og i det hele tatt synes jeg det blir penere, vet ikke hvorfor. At hjemmesiden er sort passer også best til bloggene, siden de åpnes i rammen.

Takker for tilbakemeldingen, åpnet øynene mine litt he he, synes du det ble bedre?

Skrevet
Haha, synes enkelt og greit den var tøff jeg Lola! :lol: Schtiiiilisch! Casper'en var vel godt imponert vel?

Zæænk ju! :) Casper er storfornøyd ja, klarer ikke rive seg løs faktisk!

  • 3 months later...
Skrevet

Nå har jeg oppdatert litt og sånn. Går treigt i svingene da men.

Er det noe jeg burde ha med, som mangler? Noe som kan forandres?

Liker at den er svart jeg da, og den er kanskje litt "oldschool" formateringswise, men sånn er det :icon_redface:

Linken i første innlegg var visst ikke klikkbar, her er den lolapagola.com

Skrevet

Ser fint ut her med widescreenen til søstern ;)

men (ja ett men :blink: )

- den hvite skriften som man leser ville jeg gitt en undertone av grå for eks, noe som gjør at det ikke er så skarpt å lese (slik som jeg.. jeg gir **** i å lese da.)

- live traffic feed kommer opp 2 ganger da... og attpåtil i høyde forskjell, den ene uten ramme og en med... *klø seg i huet*

- Nice ellers i min smak :) Good job woman!

(sorry, men humøret er sært idag!) :whistle:

Skrevet
Ser fint ut her med widescreenen til søstern :x

men (ja ett men :) )

- den hvite skriften som man leser ville jeg gitt en undertone av grå for eks, noe som gjør at det ikke er så skarpt å lese (slik som jeg.. jeg gir **** i å lese da.)

- live traffic feed kommer opp 2 ganger da... og attpåtil i høyde forskjell, den ene uten ramme og en med... *klø seg i huet*

- Nice ellers i min smak :blink: Good job woman!

(sorry, men humøret er sært idag!) :whistle:

Zænks :P

Ja kanskje jeg skal ta og gråe ned litt.

Live traffic greia er rar, den gjemmer seg for meg, må vel se igjennom kodingen for å finne den. Får dem ikke ved siden av hverandre ha ha ;)

Edit: fjernet den livegreia, har den på bloggene så det får holde he he

Skrevet
Zænks ;)

Ja kanskje jeg skal ta og gråe ned litt.

Live traffic greia er rar, den gjemmer seg for meg, må vel se igjennom kodingen for å finne den. Får dem ikke ved siden av hverandre ha ha :)

Edit: fjernet den livegreia, har den på bloggene så det får holde he he

Nice.. var bedre uten uansett... :whistle:

it's a goooood job ! (guud hvordan skal man takle en dag til uten damene fra jobben?? hooked? oh noooo :blink: )

Skrevet

Ha ha ha *fliir*

Ja synes det ble bedre uten selv, var egentlig bare midlertidig. Har også grået ned skriften litt, men kan ikke gjøre for mye, for da blir det bare stygt :blink: Er ikke så mye å lese der heller da :)

Og takk skarru ha :whistle:

Skrevet
Ha ha ha *fliir*

Ja synes det ble bedre uten selv, var egentlig bare midlertidig. Har også grået ned skriften litt, men kan ikke gjøre for mye, for da blir det bare stygt :P Er ikke så mye å lese der heller da :P

Og takk skarru ha :blink:

D_E_I_L_I_G :whistle::) Nå går det jo ann å lese uten at du myser :x Det gjør MYE det :x

Have a fabelaktig super wonderfull fridag imurga! ;)

Skrevet

Du og! I dag! :banana:

________

Jeg prøvde å lage en button-greie, sånn som kan linke til siden min på andre sider. Men den ble så der...

Er ikke så god på å få ting tydelig når det skal være så lite. Så om noen føler for det, tar jeg gjerne imot småknapper! :banana: Gjerne med bilde av casper eller noe, ligger mange inne på http://lolapagola.com, også galleriet. De nyeste bildene er i det albumet som heter idrettsbanen.

Her er det jeg fikk til: button2.jpg

Skrevet

Liker ikke svart bakgrunn jeg, men vet endel yngre syns det er 'tøft' ^^

Ikke for å være slem, men tror nok jeg hadde valgt en CMS løsning alla Joomla og eventuelt wordpress instalert på hotellet slik at du har hatt langt mer kontroll og ikke så rotete slik det er nå. Gjestebok uten reklame osv ...

Med one.com har du jo en DB tilgjengelig og full mulighet til å få til en side uten for mye rot... som jeg syns det er nå.

Beklager hvis du syns jeg er krass nå, men når man spør så får man svar :banana:

Skrevet

Jeg liker rot og svart bakgrunn! :lol:

Neida, men jeg har prøvd mye forskjellig, og finner liksom aldri ut av ferdigoppsettene, synes fort det blir kjedelig. Har wordpressblogg, og har klart å få den like svart og rotete som hjemmesiden. (Men du skulle sett noen av de forrige versjonene av lolapagola.com, DET var rot, masse kriker og kroker. )

Har også prøvd med hvit/lysere bakgrunn, men det fungerr ikke for meg rett og slett, vet ikke hvorfor. Kanskje fordi jeg er så ung. :banana:

Vurderte å bruke wordpress, men det koster vel penger, gjør det ikke? Slik som du har? Er jo ikke helt uaktuelt da, men tror jeg holder på denne versjonen en stund, jeg ble litt fornøyd jeg og synes ikke det er såå rotete :banana:

Synes ikke du er krass forresten, er helt greit. :lol:

Skrevet
Vurderte å bruke wordpress, men det koster vel penger, gjør det ikke? Slik som du har? Er jo ikke helt uaktuelt da, men tror jeg holder på denne versjonen en stund, jeg ble litt fornøyd jeg og synes ikke det er såå rotete :)

Synes ikke du er krass forresten, er helt greit. :D

Så flott at du tar kritikken så bra.

Selvfølgelig gjør du hva som passer deg og liker du rot og svart, så hold på det. Men jeg tenke mer på besøkende enn deg når jeg kommenterte... hva de liker og hva som er brukervennlig. Utifra tråden her er jeg jo i særskilt mindretall, så ikke bry deg så mye om hva jeg mener - man bør egentlig høre på flertallet vet du... hvis siden er for besøkende :getlost:

Wordpress er gratis.

Skrevet

Synes siden din var flott, jeg! Kanskje fordi jeg aldri hadde fått til noe lignende selv :D

Lagde noe, bare for morro skyld:

post-807-1243023902_thumb.jpg

Værsågod! Og hvis dere lurer, jeg kjeder meg ikke :getlost:

EDIT: Den ble litt større enn jeg trodde. Men det er vel lett å fikse på :)

Skrevet

Jeg synes du er flink jeg!

Veldig fint bilde av Casper på forsiden, men synes ikke det passet helt inn, ville fjernet det. Og forresten, jeg også må scrolle bortover slik som labbis for å se hele teksten. Og en ting til, lastetiden på bloggen er veeeeldig treg, jeg ville evt. byttet ut vg.no bloggen.

Men ellers, en super side jeg aldri hadde klart og satt opp! Og Casper søtingen da! :getlost:

Skrevet
Var kjempe fin hjemmeside :P

Tusen takk ;D

Så flott at du tar kritikken så bra.

Selvfølgelig gjør du hva som passer deg og liker du rot og svart, så hold på det. Men jeg tenke mer på besøkende enn deg når jeg kommenterte... hva de liker og hva som er brukervennlig. Utifra tråden her er jeg jo i særskilt mindretall, så ikke bry deg så mye om hva jeg mener - man bør egentlig høre på flertallet vet du... hvis siden er for besøkende :getlost:

Wordpress er gratis.

Sant nok, er viktig å tenke på de besøkene og, er jo derfor den er der tross alt (og for min egen del da, fordi jeg synes det er gøy). Men har ikke så utrolig mange besøkende at det gjør noe, så interessant er den heller ikke. Bruker den litt som et samlingspunkt for bloggene og sånn, og i det hele tatt bare for å bruke domenet. Synes også bildene kommer mer til sin rett på sort bakgrunn jeg da :-) Dånt krai!

Synes siden din var flott, jeg! Kanskje fordi jeg aldri hadde fått til noe lignende selv :P

Lagde noe, bare for morro skyld:

post-807-1243023902_thumb.jpg

Værsågod! Og hvis dere lurer, jeg kjeder meg ikke :P

EDIT: Den ble litt større enn jeg trodde. Men det er vel lett å fikse på :P

Tusen takk, og tusen takk :P Den ble kjempefin, og går fort å forminske den ett hakk ja- :D

Jeg synes du er flink jeg!

Veldig fint bilde av Casper på forsiden, men synes ikke det passet helt inn, ville fjernet det. Og forresten, jeg også må scrolle bortover slik som labbis for å se hele teksten. Og en ting til, lastetiden på bloggen er veeeeldig treg, jeg ville evt. byttet ut vg.no bloggen.

Men ellers, en super side jeg aldri hadde klart og satt opp! Og Casper søtingen da! :D

Tusen takk :P

Hvilket av bildene da? Må du scrolle altså? Så rart, for det må ikke jeg lenger, og jeg har ikke widescreen. Har du en veldig liten data da eller noe? For jeg mener jeg har tilpasset den til "gamle" laptoper og nå. Slik som min.

Jeg veeet, de bloggene er treige altså, jeg vet ikke hva som gjør det... er vg sin skyld. Men det er helt uaktuelt å bytte dem ut, har etablert meg der nå, og ligger flere år med blogging bak i arkivene der. Så blir der ja :)

Og takk igjen :P

Guest LeenaM
Skrevet

Kjempe fin hjemmeside! :)

Men et minus er at i galleriet, med mappen av Ludde, så er det mange bilder siden av hverandre, så man må scrolle sidelengs... Det var litt dumt, synes jeg. Men ellers har jeg ikke sett noe annet! :getlost:

Skrevet
Kjempe fin hjemmeside! :)

Men et minus er at i galleriet, med mappen av Ludde, så er det mange bilder siden av hverandre, så man må scrolle sidelengs... Det var litt dumt, synes jeg. Men ellers har jeg ikke sett noe annet! :D

Ja jeg tenkte jeg skulle teste ut det nemlig, sidelengs istedenfor nedover. Men blir nok med det ene albumet ja :getlost:

Og takk skal du ha :D

  • 3 months later...
Skrevet

Da har jeg laget ny hjemmeside igjen :ahappy:

Hvad tycks?

http://www.lolapagola.com/

Vet det er noen linker som ikke er aktive og sånn enda, og sider som ikke er helt oppe og går, samt at det er det samme bildet på flere sider, tanken er å variere det i midten.

Headeren er jeg heller ikke helt fornøyd med, skal finne et annet bilde etterhvert og ordne litt i photoshop, men akkurat nå har datamusa klikka. Tanken er også å skifte adresse, finner bare ikke visakortet.

Første forsøk på hjemmeside uten sort bakgrunn. Uvant, men føler meg meget voksen :lol:

(Bortsett fra galleriet da, synes det ser best ut med bilder på sort bakgrunn)

Hva vil man se på en slik side? Noe som mangler?

Ps.Aaaner ikke hvordan siden ser ut for dere med widscreen, sikkert ikke pent. Men aner ikke hvordan jeg får sentrert og sånn, vet ikke om det er mulig engang i photoshop.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...