Gå til innhold
Hundesonen.no

Årets Agilityspaniel


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Tulla ble Årets Agilityspaniel 2008 # 6. Et resultat er et resultat, om enn ikke så himla bra. :ahappy: Det var utrolig skuffende å sitte og sende inn "de beste" resultatene våre, for det var slett ikke så bra som jeg hadde håpt på begynnelsen av året. Men men, vi klapper oss selv på ryggen og kommer forhåpentligvis sterkere tilbake i år! :cry: Og dessuten så har vi hatt mange veldig pene disker. Så det så. :closedeyes:

Edit: dette er bare foreløpige resultater som ligger ute til vurdering og klaging. Så hvis dere klager nok, kanskje vi havner høyere opp. Det hadde vært fint. :cry:Her er link til resultatene.

Skrevet

Gratulerer! Et resultat er et resultat, det er mange som har spaniel som ikke er med på listen i det hele tatt. :ahappy:

Nå kom jeg jo på at jeg kan legge inn årets belgerresultater her, det har jeg jo ikke gjort.

Skrevet

Gratulerer ,Huldra! Jeg og Mazie ble nr. 8 (og sist,hehe). Men så nådde vi bare akkurat i komme oss til klasse 2 før jeg klarte å knekke ankelen :ahappy:

Planen er å komme høgere dette året, selv om Mazie forhåpentligvis begynner året med mammaperm - vi skal på ultralyd i dag.

Vet at det er flere med cocker som konkurrerer og ikke har sendt inn resultater. Det synes jeg er synd det bør jo vises at det går an å bruke spanielen sin!

Skrevet

Gratulerer! Dette må du jo være fornøyd med :ahappy:

Dog la jeg merke til at det er en del som ikke har sendt inn resultater i forskjellige grener, det er jo litt synd... Vi får se hvordan det går med oss i år, forhåpentligvis er vi med på LP-lista neste år!

Skrevet

Takk, selv om jeg synes det er litt.. tja.. delte følelser rundt dette. Det var ikke de største resultatene jeg måtte sende inn for å komme som nr 6 akkurat, men men. Jeg sendte dessverre ikke inn i fjor, da tror jeg vi ville kommet høyere opp (flere 1.premier). Dessverre telles ikke plasseringer i noen andre grener enn utstilling, noe jeg håper vil endre seg til neste år (skyts satt inn), antall deltakere i klassen teller heller ikke. Fx fikk vi jo 2.premie og 1.plass på NKK Trondheim, og det sier jo litt om nivået både på banen og på oss.. Så resultatene har kjentes bedre i løpet av året, men når alt kom til alt, virket de ikke så bra da jeg måtte skrive de ned.. :ahappy:

Det har også stått i Spanielbladet at om resultatene er sendt inn i løpet av året, er de automatisk med, sånn at man slipper å sende inn alt på slutten. Men det fungerte visst ikke sånn (jeg har sendt inn de fleste resultatene, men måtte likevel fylle ut konkurranseskjema).

  • 2 weeks later...
Guest Dratini
Skrevet

Gratulerer! Heldige som får vite slikt så tidlig... I min rase får vi ikke vite hvem som vinner hvilken gren før i slutten av august...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...