Gå til innhold
Hundesonen.no

Årets Agilityspaniel


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Tulla ble Årets Agilityspaniel 2008 # 6. Et resultat er et resultat, om enn ikke så himla bra. :ahappy: Det var utrolig skuffende å sitte og sende inn "de beste" resultatene våre, for det var slett ikke så bra som jeg hadde håpt på begynnelsen av året. Men men, vi klapper oss selv på ryggen og kommer forhåpentligvis sterkere tilbake i år! :cry: Og dessuten så har vi hatt mange veldig pene disker. Så det så. :closedeyes:

Edit: dette er bare foreløpige resultater som ligger ute til vurdering og klaging. Så hvis dere klager nok, kanskje vi havner høyere opp. Det hadde vært fint. :cry:Her er link til resultatene.

Skrevet

Gratulerer! Et resultat er et resultat, det er mange som har spaniel som ikke er med på listen i det hele tatt. :ahappy:

Nå kom jeg jo på at jeg kan legge inn årets belgerresultater her, det har jeg jo ikke gjort.

Skrevet

Gratulerer ,Huldra! Jeg og Mazie ble nr. 8 (og sist,hehe). Men så nådde vi bare akkurat i komme oss til klasse 2 før jeg klarte å knekke ankelen :ahappy:

Planen er å komme høgere dette året, selv om Mazie forhåpentligvis begynner året med mammaperm - vi skal på ultralyd i dag.

Vet at det er flere med cocker som konkurrerer og ikke har sendt inn resultater. Det synes jeg er synd det bør jo vises at det går an å bruke spanielen sin!

Skrevet

Gratulerer! Dette må du jo være fornøyd med :ahappy:

Dog la jeg merke til at det er en del som ikke har sendt inn resultater i forskjellige grener, det er jo litt synd... Vi får se hvordan det går med oss i år, forhåpentligvis er vi med på LP-lista neste år!

Skrevet

Takk, selv om jeg synes det er litt.. tja.. delte følelser rundt dette. Det var ikke de største resultatene jeg måtte sende inn for å komme som nr 6 akkurat, men men. Jeg sendte dessverre ikke inn i fjor, da tror jeg vi ville kommet høyere opp (flere 1.premier). Dessverre telles ikke plasseringer i noen andre grener enn utstilling, noe jeg håper vil endre seg til neste år (skyts satt inn), antall deltakere i klassen teller heller ikke. Fx fikk vi jo 2.premie og 1.plass på NKK Trondheim, og det sier jo litt om nivået både på banen og på oss.. Så resultatene har kjentes bedre i løpet av året, men når alt kom til alt, virket de ikke så bra da jeg måtte skrive de ned.. :ahappy:

Det har også stått i Spanielbladet at om resultatene er sendt inn i løpet av året, er de automatisk med, sånn at man slipper å sende inn alt på slutten. Men det fungerte visst ikke sånn (jeg har sendt inn de fleste resultatene, men måtte likevel fylle ut konkurranseskjema).

  • 2 weeks later...
Guest Dratini
Skrevet

Gratulerer! Heldige som får vite slikt så tidlig... I min rase får vi ikke vite hvem som vinner hvilken gren før i slutten av august...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...