Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling hvor belgere kan være med


Carina

Recommended Posts

hehe - Utstillingssystemet i Norge er ganske enkelt, og både ringsekretær og folket rundt ringen er ganske greie, og kan nok hjelpe deg med når du skal inn igjen og ikke.

Hehe... men, det er ikke alle som er like flinke selv om de er drevne *kremt*

Hadde meg en liten flause på akkurat det i Hemsedal i år... Skulle inn ringen med Gigi, tispe valpeklasse 4-6 mnd... Så hører jeg feil på oppropet av startnr.... Så står jeg plutselig med hann valpeklasse 6-9 mnd... Hehe... Damen ved siden av pustet lettet ut og sa...: "Det er godt at du som er såpass dreven, kan gjøre sånne tabber og..." hehe... Men men... Hemsedal er greit, der er jo de fleste kjentfolk :)

Atte.. Han har vel ikke vokst seg dritstygg på det siste halvåret? Helt utypisk er ikke Cane vel, selv om han har bredt ansatte ører og er lang i kroppen? :D

Samme sier jeg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar
Jeg har stilt hund et par ganger før, men det er leeenge siden og det var en rasetypisk hund. :D Og jeg og Cane har vært på valpeshow, men det er liksom litt mer uhøytidelig.. Men vi prøver oss, så ser vi hvordan det går. Alt går, enten går det veldig bra eller så går det veldig dårlig. :D

Jeg har stilt Orry på utstilling, og han er virkelig ikke et pent eksemplar av rasen sin... Vi har fått med oss sløyfer i flere farger, samt at jeg har hørt fra sidelinjen "hvorfor gidder hun å stille den hunder der? Han er jo STYGG". So what? Jeg liker den søte og rare hunden min jeg, og det er den samme hunden jeg har med hjem uavhengig av hvordan han ble dømt på utstillingen :)

*flir* Spaniel er litt vanskeligere å stille enn belger, ja :D

You don't say? :P Gamlegubben her er en engel å stille, han står der beina blir plassert, mens den lille er MYE mer motvillig. Jeg ville GJERNE hatt en hund jeg kunne fristille altså..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Atte.. Han har vel ikke vokst seg dritstygg på det siste halvåret? Helt utypisk er ikke Cane vel, selv om han har bredt ansatte ører og er lang i kroppen? :D

Samme sier jeg...

Nei, selvsagt ikke. Og han er jo selvsagt verdens vakreste uansett. :)

Jeg har stilt Orry på utstilling, og han er virkelig ikke et pent eksemplar av rasen sin... Vi har fått med oss sløyfer i flere farger, samt at jeg har hørt fra sidelinjen "hvorfor gidder hun å stille den hunder der? Han er jo STYGG". So what? Jeg liker den søte og rare hunden min jeg, og det er den samme hunden jeg har med hjem uavhengig av hvordan han ble dømt på utstillingen :D

Hehe, ja utstilling er ikke så viktig at jeg ikke er glad i hunden min om vi får en gul sløyfe liksom. Nå er jo min mening at han ikke noen gulsløyfe hund, men han er jo verdens beste uansett hva som skjer. Du kan snakke stygt om meg, bilen min og kjæresten min - men ikke om bikkja! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...