Gå til innhold
Hundesonen.no

Trening i Trondheim


Evot

Recommended Posts

Da skal jeg og noen flere trene på søndag klokken 14 på Ikea. Da kan de som vil komme og trene hund. Vi klikkertrener. Det blir egentrening så det er greit å ha en liten plan på hva man skal gjøre. Noen trener i lydighet klasse 3/elite, mens jeg er bare på grunnferdigheter/apellmerket. Om noen trenger hjelp så er det lov å spørre. Greit å ha bil med bur så hundene kan ha litt pause innimellom. Om ikke annet så er det flere med bil, bare ta med bur, bil får man låne hvis stor nok plass da. Ikke nødvendig, men greit hvis man trenger å diskutere litt.

Vi får se hvor mange som kommer og interesse for evt. mere seriøs plan for de som vil når vi kommer dit.

www.flyingdog.no

post-4210-1227951730_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette hørtes jo veldig kjekt ut :icon_redface:

Vi har veldig lyst å prøve å trene lydighet, men har ikke fått somla oss avgårde på noe kurs, så vi kan egentlig ingenting. Imorgen sitter jeg antagelig og skriver eksamensoppgave når dere trener, men håper vi kan være med senere en gang, om ikke annet så for å se og lære litt :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan hende eg og Holly kjem ein tur, dersom eg ikkje blir for gåen av å vaske ned heile leiligheita.

Vi har berre trent heilt grunnleggande hverdagslydigheit, men er interessert i å trene og lære meir. Vi har ikkje trent noko spesielt med klikkar før, men er interessert i den metoda å trene på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får man ikke være med om man ikke har klikkertrent hund? (altså, ingen av mine hunder er klikkertrent 100%)... I det første innlegget som virker det for meg som om det kun er for dere som har klikker-hunder...

Vi klikkertrener
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...