Gå til innhold
Hundesonen.no

Fleece overall


Recommended Posts

Skrevet

Har sett på annonsen øvers på siden her, og der hadde de en fleece overall, sånn med fire bein. Den så ganske bra ut med tanke på hvis hunden må ligge i bil etc og ikke har så mye pels. (syns dekken ikke dekker godt nok under buk)

Er det noen som har noen erfaringer med slik fleece dekken/jakke/ dress. Spesiellt på store hunder. Fungerer det bra?

Skrevet
Har sett på annonsen øvers på siden her, og der hadde de en fleece overall, sånn med fire bein. Den så ganske bra ut med tanke på hvis hunden må ligge i bil etc og ikke har så mye pels. (syns dekken ikke dekker godt nok under buk)

Er det noen som har noen erfaringer med slik fleece dekken/jakke/ dress. Spesiellt på store hunder. Fungerer det bra?

Jeg har kjøpt en skreddersydd fleeece dress til Sølve og er veldig fornøyd med den. Det eneste jeg merker så langt er at i fuktig vær synes jeg den trekker til seg fuktighet og siden den ikke er vindtett blåser det rett igjenom den. Til "stilleligging" er den er perfekt og jeg vil tro at på kalde tørre vindstille dager gjør den nytte for seg. Jeg har også kjøpt en skredddersydd regndress som han kan ha på utsiden av fleecedressen og kombinert har jeg et vindtett, varmt plagg som passer som fot i hose. :)

Når det gjelder Hurrta produktrer synes jeg de har veldig god kvalitet, men rar passform.. bena er liksom aldri lange nok så jeg ville prøvd dressen på hunden før jeg bestilte. ;)

Skrevet

Tusen takk for svar.

Gaah! Fant ut at størrelsene går ikke så høyt opp som jeg trenger. Typisk! <_< Jeg får prøve å lete litt rundt, hvis andre har tips om hvor blir jeg glad for det!

Edit: så nå på en svensk side at det står følgende: Storlek 601 passar hundar i storleksklassen: Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Dobermann, Riesenshnauzer. Stor schäfer, Briard. Men de skrev at de første to tallene var rygglende, og 60 cm rygglengde er ikke så langt. Må minst ha 70 cm, bruker det i vanlig dekken. *hmm ble usikker nå* :)

Skrevet

Jeg skjønner ikke..? Linken over her viser jo en fleecedress, og den finnes i størrelse opp til Grand Danois.. Ser at den kalles vinterdress, men den er jo i fleece? Og det er den det er bilde/reklame for øverst i forumet.

Skrevet

Ja, det er kjipt å ha store hunder. Syns klær til små hunder virker dyrt jeg, men da jeg skulle kjøpe regndress til Tulla var det jo åndsvakt dyrt i forhold! :D Jeg kjøpte forresten den regndressen på tilbud (-20%) på våren, pluss rabatt fordi jeg er medlem av en hundeklubb. :) Kan jo håpe det kommer på tilbud, hvis du ikke trenger den til i vinter liksom? Alternativt er jo gavekort noe å ønske seg til jul kanskje? :P

Skrevet

den første linken er til den nye fleece dressen, som er laminert så den er vindtett og vannavstøtende. Synes den virker veldig fin. Må nok prøve en sånn på lille bullen.

Skrevet

Ja har erget meg til stadighet over det store prisforskjellen på hundeutstyr. <_< Kurver, senger, dekken, halsbånd, bur osv. jaja man må bare akseptere det når man velger en stor rase.

Skal følge med til våren og se om den kommer på tilbud. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...