Gå til innhold
Hundesonen.no

tm active hundedekken


Recommended Posts

Skrevet

Tenker på å kjøpe dette, var veldig grei pris synes jeg iallefall, og ser greit ut og. Noen som har erfaringer?

Tar også gjerne imot andre tips, ikke over 300 kr. Helst vanntett, kommer sikkert til å bli mest brukt på sure kalde våte dager.

:lol:

http://www.hooks.se/Butik/docs/produkt.asp?pf_id=NO-045088%20%20%20%20%20%20%20%20%20&dept_id=NO-196

Skrevet

Det så jo deilig ut :lol: Var på felleskjøpet her om dagen, kikket etter dekken, men så ikke noe jeg. Får titte på en annen butikk.

Uansett tør jeg ikke gå tilbake dit igjen, for Casper tisset på noen klær sist gang *flau*

Skrevet

Søk på nett etter dogman dekken :lol: Jeg har kjøpt et dogman-dekken på nett og det er jeg kjempe fornøyd med. Det andre jeg har er kjøpt hos veterinæren. Felleskjøpet skal også ha dogman-dekken men det er ikke alle som tar inn, så du må kanskje høre med butikken om de ev. kan bestille inn hvis de ikke har i butikken eller på lager.

Skrevet

Har søkt på nettet etter dogmandekken nå, men finner ikke noe jeg...

Forreste, Casper er jo ca 60 cm i rygglengde, men det må da bli for stort hvis han skal ha samme størrelse som en amerikansk bulldog? Mye smalere mellom forbena og sånn tenker jeg...

Men finner jeg det kan jeg jo se på størrelsene selv da.

Hvis noen har andre tips om bra, rimelige dekken taes de imot med takk. Må være regntett.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Ja det så jo godt og varmt ut da :) Men så også litt klumpete ut da, tenker på om det er godt å løpe med og sånn, Casper er iallefall veldig activ ute.

Har litt lyst på det Josephine la ut over i tråden, men finner ikke noen nettbutikker som selger det :/ skal høre på felleskjøpet når jeg kommer hjem...

Finner plutselig så mye at jeg ikke vet hva jeg skal velge egentlig :/

Skrevet
Betalte 300-350kr for dette dekkenet i strl 60cm(prisen stiger jo større du trenger) er merket dogman er kjøpt på felleskjøpet

*klipper*

Jeg har også dette dekkenet. Er veldig fornøyd med det! Bruker det mest i kald bil og jentene er varme og gode vinterstid.

Skrevet

Tror jeg satser på det jeg og, bra å høre at det "virker"! Skal ta en telefon til felleskjøpet og spørre om de kan bestille inn, tror det var tomt der jeg skal kjøpe det fra. :)

Skrevet

Jeg har også et weatherbeta dekken til Dina, og jeg (og hun) synes kanskje det er litt stivt, men ellers er det et godt dekken som både har reflekser og som er varmt og godt. Hun hater det, men håper det er en tilvenningssak, for hun skjelver veldig når hun går uten teppe når det er kaldt. Noen som har noen tips om myke dekken som har mageflapp og er varme og vann/vind tette?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Vi har dekken fra "Seleverkstedet." Aner ikke om de er vanntette eller hvor mye de koster ;) Når hundene er løse og springer i galopp som tullinger begrenser dekkenet beina litt ;) Men det er veldig greit å ta på og av, samtidig som det ikke detter av. Man fester det med MYE borrelås foran og bak ;) Vi fikk sydd på refleks også ;) Samme stoff inni som på utsiden.

Skrevet

Har kjøpt det Josephine viste over i tråden her nå ;) Fornøyd med det, men bare fått brukt det en gang da, og da var det kanskje ikke kaldt nok ute, for han peste he he

Sitter bra iallefall, heldig at jeg fikk tak i det, for det går visst ut av sortimentet. Måtte bestille fra en butikk til en nærmere meg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...