Gå til innhold
Hundesonen.no

Nintendo DS (lite)


TollerRetriver

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har Nintendo DS (lite)?

Hvilke spill har du?

Hvilke spill anbefaler du?

Bruker du Wi-Fi?

Selv kjøpte jeg det dagen det kom ut i Norge (mars 2005)

Har Rayman, Tamagotchi corner shop, Super Mario 64, Nintendogs og Animal Crossing Wild World.

Egentlig så er de fleste spillene jeg har ganske kjedelige. Har nok tenkt for mye på hvor søte spillene er.

Skrevet

Jeg har DS! KJøpte min i fjor tror jeg...!

Av spill har jeg:

-Eragon

-Zoo tycon

-King Kong

-YS strategy

-Over the hegde

-Lost in blue

-Annother code

-Mariocart

-nintendogs

Eragon og another code er bra spill for de som liker å tenke litt!

Lost in blue er også tenke/prøve seg fram spill, men er gruuusomt vanskelig!

Zoo tycon, og nintendogs og til dels over the hegde er sånne koselige spill man kan sitte med i timesvis! Ingen av de man egentlig blir ferdig med..!

Ys strategy er veldig likt world og warcraft..

King kong er bare dårlig..

Og Mariocart er jo bare helt genialt:)

Skrevet

Jeg har Super Mario 64, Nintendogs og Animal Crossing Wild World.

Super Mario er jo et spill man bare må like, men har rundet det endel ganger nå.

Nintendogs synes jeg er helt greit, litt koselig igrunn :closedeyes:

Animal Crossing har jeg aldri fått helt taket på :) går vertfall fort lei.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...