Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt fôr


WheatenMali

Recommended Posts

Skrevet

Har nå endelig overtalt foreldrene til at vi må bytte fôr, hundene har gått på Olivers, som jeg har vært lite fornøyd med på mine hunder, de har hatt dårlig avføring, og Oscar er tynn og de synes det er kjedelig mat. Har hørt at mange hunder synes det smaker lite, og tror det er tilfelle her og.

Så lurte på om noen har noen meninger om et annte fôr?

prisen bør helst være under 500kr., smake mye og blir glad om noen har noen erfaringer å vise til også :D

(Ingen vits i å tipse om Hill's, eukanuba og Iams, for det er fôrtyper jeg IKKE skal ha)

Skrevet

Hva med troll?

http://www.troll-hundefor.no/

Vi har nettopp begynt med dette foret så vi har ikke så mye erfaring enda. Men buster har allerede lagt på seg (var for tynn ei stund) å pelsen har blitt mykere å ikke så tørr. Så er fornøyd så langt.(Elisa å hecky har kanskje litt mer å si om det foret enn jeg siden de har brukt det lengre). Har flere venninner som bruker troll å er kjempefornøyd.

vi betaler 360kr for 20 kg.

Anbefaler å se på hjemmesiden til troll. Der finner du og ut om det er noen forhandlere der du bor.

Skrevet

Royal Canin da?

DEt er et veldig apetittlig for som de fleste hunder liker godt.

Lukter godt gjør det også. :)

Skrevet

Purina Pro Plan er et fôr jeg har vært veldig fornøyd med.

Det er ganske dyrt, forsåvidt. Men ikke dyrere enn andre dyrebutikkfôr, egentlig.

Det gjelder jo å finne fôrtypen som passer din hund best.

Skrevet

Ja Pro plan er et godt for. :)

Jeg brukte det til Zico ettersom han var tynn og han la på seg av det. :wink:

Pro plan for aktive hunder fikk han da. :wink:

Skrevet

Jeg forer på Pro plan og er veldig forønøyd.. valpforet vi bruker nå koster ca 500kr og det er en stor sekk(15kg tror jeg) :)

Skrevet

Jeg bruker Robur, kjempebra for!!! det er svenskprodusert, koster ca 420 kr sekken. Det er det foret som Birko har fungert aller best på. Han får en kjempefin blank pels, han har mye energi, kroppen tar opp alle de næringsstoffene som er i foret, dessuten blir det lite avføring, og det som kommer ut har en fin konsistens og farge. Vil absolutt anbefale dette foret, helt supert!!! Har prøvd mange forskjellige fortyper, men funnet ut at det Birko fungerer best på er Robur. Det er ikke så mange steder som selger det, men vet at 4 Poter i Bærum selger det, kjempehyggelig betjening også, mitt favorittsted å handle!! :):P

Skrevet

Heisann

Mera Dog holder til i fetsund, har hørt mye forskjellig om dette foret.

Men det er jo san det blir siden,forskjellig for virker jo forskjellig fra hund til hund.

Eller så har jeg posetiv erfaring med Royal Canin, dette foret har jeg brukt på min york, og boxerene får det :-) Det er jo da rase for tril begge disse rasene da.. men det har vel ikke så kjempe masse og si..

Skrevet

Jeg fòrer bare med A.N.F Amerikansk kvalitetsfòr som blir brukt på hundepensjonatet jeg jobbet tidligere. De aller fleste hundene elsket det. www.anf.com

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...