Gå til innhold
Hundesonen.no

De som tar inn hunder fra Spania ol?


Wulfi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet jeg har lest om noen som redder hunder i Spania (eller hvor det nå var hen), og tar dem inn til Norge. Noen som vet om de har hjemmeside? Avisartikkler? Eller lignende???

Skrevet
Kjøpte ikke du hund fra Julia Rescue da? Syns jeg husker det.. Kan godt hende jeg tar feil.. :blush:

Ja jeg både adopterte derfra og jobbet der. Sluttet etter eget ønske. Derfor jeg faktisk nå anbefaler en annen organisasjon.

Skrevet
Ja jeg både adopterte derfra og jobbet der. Sluttet etter eget ønske. Derfor jeg faktisk nå anbefaler en annen organisasjon.

Ok ;)

Kan jeg spørre hvorfor? Er bare interisert, (har lyst til å adoptere selv en gang)

EDIT: ser at det kanskje er litt OT.........

Skrevet
Ok ;)

Kan jeg spørre hvorfor? Er bare interisert, (har lyst til å adoptere selv en gang)

EDIT: ser at det kanskje er litt OT.........

Kan ikke gå offentlig ut med alt,men om du tenker å adoptere hund fra Spania så vil jeg bare si at det er lurt å tenke seg om flere ganger før man tar valget å bruke akkuratt denne organisajonen. Ville heller prøvet andre muligheter først.

  • 3 months later...
Skrevet

Han er vel mest ute etter å få pratet med henne siden hun har jobbet med dette og har et innblikk, står jo at nrk skal lage en repotasje om hundeadopsjon slik at vi nordmenn får et blikk inn i saken også, ikke alle som har internett og svenske tv-kanaler :)

Håper den norske varianten kan vise begge sider av saken, på godt og vondt.

Ikke bare finne all dritten...

Jeg har to hunder fra JR og har ikke angret et sekund! De er sunne og friske, var hos vetrinær sist mandag med han ene for å få vaksine og helsesjekk igjen. 100% frisk!

Gubbissen var nede der å hentet hund nr2 så han har sett ting nærmere enn meg.

JR er garantert ikke feilfritt, men er umulig så dritt som den svenske repotasjen lagde det til.

Skrevet
hei Charmy&Chloe .

jeg heter martin giæver og jobber i nrk dagsrevyen. vi lager en sak om hundeadopsjon. har du mulighet til å kontakte meg?

mvh martin giæver, [email protected]

Jeg håper dere klarer å belyse hvor fåfengt en slik masseimport av gatehunder fra utlandet er. Det er helt feil bruk av ressurser rett og slett. :)

http://doggis.no/forum/index.php?showtopic...amp;hl=adopsjon

Mari out.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...