Gå til innhold
Hundesonen.no

Tålmodighetsprøve


Kristina

Recommended Posts

Skrevet

Treninga i dag gikk "&@=?*'&#=/"). Det var på Ekeberg med masse folk og andre hunder

Jeg måtte slite skikkelig med kontakten, og jeg fikk bittelitt kontakt innimellom, for så skulle Lunah bare vimse igjen. Gr! Fin terapi for meg da, lærer å kontrollere sinnet mitt :)

Høhø.

Hadde innmari lyst å slenge bikkja opp i nærmeste tre, men jeg greide å holde meg.

Her kan bildene tale for seg:

Ingen kommentar...

DSCN1654.jpg

DSCN1666.jpg

På plass

DSCN1665.jpg

DSCN1664.jpg

DSCN1663.jpg

Lunah: Nå har jeg ikke tid til å følge med på deg mer

DSCN1661.jpg

DSCN1658.jpg

DSCN1657.jpg

DSCN1656.jpg

Skrevet

Hehe, akkurat sånn har jeg hatt det jeg også! Meget fristende å hive hele dyret i veggen. Klarer så vidt å beherske meg, gir heller Tinka en liten pause i form av å stå bindt fast i et tre.

Skrevet

:):) det øverste og nederste bildet, priceless!! :D

Kjenner meg utrolig godt igjen! Ikke alltid så lett å få fokus fra en hund som syns alt annet er mye gøyere :D

Skrevet

Hu er jævelig sterk allså :roll:

Jeg kan ikke ha sele på'a for da har jeg null sjangs til å holde a igjen.

Vi skulle trene på å gå fint i bånd, ble bare ståendes på ett sted vi. FRUSTRERENDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Godt å høre at det ikke bare er vi som har sånne dager i blandt (alt for ofte etter min mening da)

Skrevet

*ler så jeg griner* Jeg bruker også trening av hunden som en terapi på å kontrollere sinnet mitt :)

Noen ganger har jeg bare lyst til å kaste hunden til en viss plass! Spesielt som deg, når vi trener kontakt, plutselig ser han noe annet, å raser avgårde, stenger alt som heter ører, og tenker ikke på at jeg henger etter som et slips, aaah!! :)

Skrevet

Må si jeg kjente meg veldig igjen i det øverste bildet..

Skjedde for bare en times tid siden (gikk 4 hunder forbi rett foran nesen på buster å han helt vill :roll: ). Er ikke enkelt.

Men det blir sikkert bedre med årene. Buster har blitt det, og er sjelden slike ting skjer nå. Heldigvis!!

Skrevet
Må si jeg kjente meg veldig igjen i det øverste bildet..

Skjedde for bare en times tid siden (gikk 4 hunder forbi rett foran nesen på buster å han helt vill :roll: ). Er ikke enkelt.

Men det blir sikkert bedre med årene. Buster har blitt det, og er sjelden slike ting skjer nå. Heldigvis!!

ja, hu er jo midt i puberteten eller hva jeg nå skal kalle det.

vimsete er hu hvertfall #-o

Skrevet

Hihihi, det var vel sånn som på det øverste bildet jeg også så ut når jeg hadde to Schäfere! :wink:

Hvilken klubb trener du sammen med og hvor på Ekeberg er det?

Vurderer å melde meg inn i en klubb igjen skjønner du...

Skrevet

ja, hu er jo midt i puberteten eller hva jeg nå skal kalle det.

vimsete er hu hvertfall #-o

Puberteten her var ei h***** tid. Prøver å glemme :roll: . Å det er jo ikke enkelt å holde igjen en stor tung hund heller.

Er lunah av en type som ikke interesserer seg så mye for godbiter o.l?

Min er det. Det eneste som er godt nok for han er å få lukte, å når han får det så lukker han alt som heter ører :roll:

Skrevet

Er lunah av en type som ikke interesserer seg så mye for godbiter o.l?

Min er det. Det eneste som er godt nok for han er å få lukte, å når han får det så lukker han alt som heter ører :roll:

Godbiter er ikke det beste hu veit nei. Hvertfall ikke på dager som det her. Da gidder hu ikke lukte på den engang. Må nesten stappe det inn i munnen på'a. Håpløst.

Mens det pleier å funke med godbiter til vanlig.

Hu hadde ikke fått mat i dag engang, ennå så var'a ikke intressert.

Hvilken klubb trener du sammen med og hvor på Ekeberg er det?

Trener med Hund I Fokus (www.hundifokus.no)

Klikkerkurs :)

Var på en gressbane ved stallen der.

Skrevet

sitter her og er lei meg på dine vegne, men ganske glad allikevel, trudde det var bare jeg og ask som hadde det sånn :) er litt surt når hunden stenger øra, og ikke gidder ja!

dogs, cant live with them, cant live whitout them!

Skrevet

Hehe... Ser ut som om du holder deg for munnen for å ikke skrike på det ene bildet :) HÆHÆ!!

Men... jeg har sett hu vimse da vi trente litt... Så jeg vet det ikke er lett! Og sterk hund? Tell me about it :roll:

Skrevet

Må flire litt for meg selv.... Kjenner meg meget godt igjen her... Og jeg vet akkurat hvor frustrerende det er! kan trøste deg med at det er hver sin gang å ha det sånn... :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...