Gå til innhold
Hundesonen.no

Vom og hundemat 33 til hele huset?


Ella8pv

Recommended Posts

Frøkna mi, som forøvrig kommer på søndag, skal fores med Vom og Hundemat 33. Jeg lurer på om noen her har kjennskap til det å også fore katten med dette? Jeg snakka med Vom og hundemat-mannen, som har fora sine katter dette siden de var små, mens andre kattefolk meiner det ikke er helt fullverdig. Noen her som har kjennskap til, erfaring med eller har overhørt noe bli sagt om dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså ikke at jeg har katt, eller peiling, men noe sier meg at hundemat til katt blir feil. De to artene er forskjellig skrudd sammen, og katten er en notorisk kjøtteter. Hunden på sin side kan klare seg over lengre tid med vegetarkost, ikke optimalt, men de dør ikke. Det trooor jeg katten kan gjøre, i hvert fall etter kort tid. Derfor ville jeg ikke fôret katten med Vom og hundemat (selv om den nok ikke dør), for det ER hundemat, ikke fullverdig kattefôr.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde foret mine katter på vom og hundemat OM det ikke hadde vært for at de ikke spiser det... Hovedforskjellen på katte og hundemat er jo dette med at katten trenger taurin, noe som ikke finnes i hundemat. MEN, taurin finnes det masse av i rått kjøtt, og da stiller det seg litt annerledes.

Jeg VET desverre ikke mer enn dette, men hadde som sagt gjort det samme her hjemme om jeg hadde kunnet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det er dette med taurin da... Det finnes taurin i rått kjøtt, men slik jeg har forstått det finnes det ikke i alle typer kjøtt. Det er masse av det i kylling, og da spesielt i kyllinghjerter. Og i laks, veit jeg. Jeg skulle da tro det var nok taurin i V&H 33, da det er mye kylling i det, men i følge ei jeg har prata med blir det nå sagt at det ikke er tilstrekkelig. Men hva hvis man da tilsetter litt selolje eller salmon pet eller noe?

Denne tråden bør kanskje heller være i kattesonen...?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...