Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er greia med "billigfor" liksom?!


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Som nevnt i overskriften: Hva er greia med at butikkfor og annet "billigfor" smaker sååååå utrolig godt?

Min whippet er nå i en spisevegrinsgperiode, og vil ikke ha noe rått i det heletatt. Hun har tørrfor tilgjengelig, så bekymrer meg egentlig ikke så mye, MEN:

Hun fikk litt Labb hos svigers som forer med dette (ikkeno stygt om labb altså) og detta gikk ned på høykant!

Jeg tenkte, "jaja, ny smak og greier er sikkert det som er spennende" Men svigers mente jeg burde få med en pose da, siden hun likte det så godt. Jeg sa "ja og ha" og tok imot, og gadd ikke si at jeg var litt skeptisk til foret.

Dette er nå en stund siden, og hun spiser det fremdeles..(og ser slett ikke værst ut) Jeg krøyp til korset og kjøpte en liten pose Labb, siden hun bare får det for å "holde magen i gang"

Men hun vil heller ha Labb enn V&H eller en tunge?!?

Gir henne nå vitamintilsudd i pulverform, og lakseolje.(siden hun spiser så lite) Har prøvd og blande dette i mye rart, uten at hun vil ha det, MEN får hun det i "boksemat" fra butikken går det ned før jeg rekker og snu meg, og hun slikker skåle helt rein!

Naboen fora bikkja si med friskis fra butikken, og min hund er helt vill etter denne maten også?

WHY?? :whistle:

Er det tilsatt noe ekstra god smak eller lukt eller noe på denne maten?

Misstenker henne for å ha en litt "detta vil ikke mutter jeg skal spise, så dette spiser jeg holdning" <_<

Er det flere som har hunder med en trang til "det usunne?"

Skrevet

Det er jo flott at du har funnet et for som hunden din liker, la den ha det da! Det er mange hunder som fungerer på LABB, så så lenge du ikke ser uheldige effekter (men siden du er negativt innstilt er nok det ganske lett :P ) - så bør du la hunden bare få det da! :whistle:

Skrevet

Det var ikke ment som noe negativt om Labb, om hun fortsetter og spise det, så skal hun da gjerne få det :whistle:

Men det er uaktuelt å fore på boksmat fra butikken bare fordi hun synes det er smaker bedre enn hills på boks foreksempel! (hun får ingen av delene, var bare ment som et eksempel)

Men hva er det med disse forene som gjør at de smaker så godt??

Hvorfor smaker ikke royal canine, hills, pro plan- og resten av "kvalitetsforene" så godt?

Skrevet

De er vel som barn, disse firbente vennene våre. Det som er usundt, er det som smaker best, lik som barn foretrekker godterier istedenfor grovt brød og gulrøtter :whistle:

Skrevet
De er vel som barn, disse firbente vennene våre. Det som er usundt, er det som smaker best, lik som barn foretrekker godterier istedenfor grovt brød og gulrøtter :P

Hehe.. ja du sier noe..! :whistle:

Ja takk friskis tørrforbit, Nei takk pølsebit! :rolleyes:

Skrevet
Men hva er det med disse forene som gjør at de smaker så godt??

Hvorfor smaker ikke royal canine, hills, pro plan- og resten av "kvalitetsforene" så godt?

Det er individuelt. Amira spiser det meste, men det er ingen tvil i at hun liker RC myyyye bedre enn Hill's...

Og Labb er hverken usunnt eller spesielt billig...

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hovedsaken er at hunden din spiser å er frisk, rask å rørig! :o Hunder er like individuelle som oss mennesker, noen liker pizza, andre ikke, noen liker poteter, andre ikke. Du tilsetter jo ekstra med vitaminer og mineraler i foret, så hunden får i seg det han trenger tydeligvis. Vær oppmerksom på at du ikke skal bytte fòr fra en dag til en annen, men over tid. Det er snakk om tilvenning. Hos deg har dette gått bra likevel, å det er jo kjempebra :o:) Hvilket fòr hunden får tror jeg ikke spiller noen rolle så lenge den får i seg det den trenger iløpet av en dag av vitaminer etc, men en må følge med hvordan pelsen blir (f.eks om den begynner å bli blass, røyter ekstra..), avføringen (løs, for hard, farge etc.) og selvfølgelig aktivitetsnivået på hunden :o (mer aktiv, mindre aktiv, sover mer enn vanlig, virker slapp og trett eller blir hyper). Så lenge du ikke oppdager noen forandring på hunden sitt velvære tror jeg ikke det gjør noen som helst skade :devil:

Lykke til!! :)

Skrevet

Er ikke Labb ganske så fettete å ta på? At det er mye fett utenpå for smakeligheten sin skyld?

Har også skjønt at det er høy smakelighet i Friskies sitt for.

Skrevet

ser noen av dere er skeptisk til Labb.

labb er blitt kåret i tv2 hjelper deg 3 ganger som det beste foret.

labb har masse forskjellige hundefor så her får du for til sovahunder til hunder som trener på fjellet til trekk.

det foret som har fett rundt utenpå, er for hunder som er veldige aktive eks trekkhunder, hunder som går på fjellet i flere dager som trenger masse energi.

Jeg hadde ikke hatt noe imot om min hund hadde spist Labb men desverre spiser hun ikke det, for hun vil bare ha hills.

Så Labb er et bra for :rolleyes:

Skrevet
ser noen av dere er skeptisk til Labb.

labb er blitt kåret i tv2 hjelper deg 3 ganger som det beste foret.

labb har masse forskjellige hundefor så her får du for til sovahunder til hunder som trener på fjellet til trekk.

det foret som har fett rundt utenpå, er for hunder som er veldige aktive eks trekkhunder, hunder som går på fjellet i flere dager som trenger masse energi.

Jeg hadde ikke hatt noe imot om min hund hadde spist Labb men desverre spiser hun ikke det, for hun vil bare ha hills.

Så Labb er et bra for :rolleyes:

Labb er gjerne et bra for for noen hunder, men det er absolutt ikke noe bra for for mine f.eks. Det er helt individuelt hva en hund fungerer godt på.

Skrevet
Er ikke Labb ganske så fettete å ta på? At det er mye fett utenpå for smakeligheten sin skyld?

Har også skjønt at det er høy smakelighet i Friskies sitt for.

Nei, valpeforet er iallefall veldig tørt. Skikkelig fiskemelstank :devil:

Skrevet

Vi har stort sett brukt Sportsman Pride. Men endte med at noen av hundene ble lei det og ikke ville ikke ha det, og så for morroskyld så kjøpte vi hundefor på europris for og prøve, boss tror jeg det het, og det digger de helt utorlig. Ukjent og billigfor, men det fungerer veldig bra på hundene her iallefal!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...