Gå til innhold
Hundesonen.no

Troy is back, panic attack


Hecky

Recommended Posts

Skrevet

Heisann^^

Har så lyst å fortelle om Troy da :roll: Fikk ikke til det bilde greia, men skal få fikset en annen pc så blir det kanskje lettere, må jo sette inn et bilde av ham da ;)

Han er da akkurat 2 år, å jeg fikk han da han var 7 uker gammel. Han kommer fra kennelen til Nina Kjeldsberg, å hans fulle navn er Imingens EM Troy. Hans far er en ordntlig stor hanne fra Åens kennel i Danmark. Han er en utrolig gordon setter som jeg har vert ekstremt heldig med. Et utbredt problem hos gs idag er at de kan være sure å at de kan ha HD... Det fårekommer desverre endel. Han ble rønket da han var 14 mnd, å han har perfekte hofter. Da var det ei som var glad da :D:P

Han har et pågangsmot ta tusan, å da vi gikk oss vill midt over et fjell i bardø i 20 minus å beke mørkt så redet han livet til oss alle ved å dra pulken som ingen maktet å dra. En slik belastning er ikke ønskelig, men som sagt, det var snak om liv eller død. Dagen etterpå peip han ved hyttedøra å ville på jakt :P Han har vel lært meg like my opp i jakt som jeg har lært han, å vijobber mer som et team enn noe annet, selv om jeg liker å tro at jeg er sjef. Han kan bli ufatelig ivrig i blandt, men er forholdsvis lydig. Har bare for artighet hatt han på utstilling hvor han gikk av med BIR, hp og 1jk x2 1jkk og 2jkk. Vel, er ikke den personen som viser følelser hypigst, men alle gangene datt jeg over hunden å grått som et barn! Følelsen var ubeskrivelig! Ikke fordi selve prisen bettyr så my for meg, men dette er allikevel noen helt vanvitige miner.

Men, det aller sykeste jeg å han har gjort er å dra på jaktprøve, å ikke hvilken som helst jaktprøve, men NM i stående fugelhund :)

Hehe vi følte oss sikert like bortkommene begge to, men veit dere hva? det gikk helt sinsykt bra det å, å det var mot alle ods! riktignok ingen premie på noen i gruppa vår siden fugeln hadde reist på ferie akkurat den uka, men en knall kretikk :P Flaks kalles det^^

utenom disse stunta så har vi nå holdt sammen hvær dag i snart to år nå! Det føles helt sykt. To år! Hehe som nevnt tidligere så kom også Troy i en tid kor alt ikke va så enkelt, å han har støta mæ grosalt. Å når han syns d bi før my syting, så sette han igang med et ulvebrøl så det hjoma før han tvinge dæ med ut på tur^^ På NM så bei æ faktisk spurt om æ hadde no stamtavle å ka d sto. Da bei æ satt litt ut heilt t han flirte å sa at da hadde æ nok blitt lurt, før det der måtte være halvt kenguru^^

Hehe han e nu i alle fall det kjæreste æ har! Han å æ e nu våres egen familie å trives egentlig veldig godt med det før øyeblikke.

bilde kommer forhåpentligvis :-o

Skrevet

Hei:) GS er nydelige! Har en tispe selv, som er satt bort på fòr nå (Trollheimsens Frøya).. Så flott at du bruker han til jakt!

Skrevet
Hei:) GS er nydelige! Har en tispe selv' date=' som er satt bort på fòr nå (Trollheimsens Frøya).. Så flott at du bruker han til jakt![/quote']

Hehe så moro da! Hehe ja vi prøver nå så godt vi kan :)

Skrevet
jaktprøve, men NM i stående fugelhund Laughing

Hehe vi følte oss sikert like bortkommene begge to, men veit dere hva? det gikk helt sinsykt bra det å, å det var mot alle ods! riktignok ingen premie på noen i gruppa vår siden fugeln hadde reist på ferie akkurat den uka, men en knall kretikk Very Happy Flaks kalles det^^

Under NM i stående fuglehund må man inn i sentrum for å finne fugl :)

Flere år på rad har det gått 3-4 fugler i hagen til mamma, mens det ikke er ofte NM jegerne treffer på fugl.

Hvor ble gruppa deres sendt?

Troy er bare gulle god (spør mamma - hun forelsket seg etter et møte med han ;) )

Vi må snart dra på tur ileg så Buster å Troy får møtes :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...