Gå til innhold
Hundesonen.no

Tissetur på natta


marve

Recommended Posts

Skrevet

Marve sover på samme rom som oss, sånn at vi kan gå ut med ham hvis han må gjøre fra seg om natta. Vi er førstegangseiere og har ikke så mye erfaring, men det var det som falt oss naturlig.

Nå har jeg hør flere si at vi vil få en voksen hund som KREVER å få tisse midt på natta...Kan det stemme?

Skrevet
Marve sover på samme rom som oss, sånn at vi kan gå ut med ham hvis han må gjøre fra seg om natta. Vi er førstegangseiere og har ikke så mye erfaring, men det var det som falt oss naturlig.

Nå har jeg hør flere si at vi vil få en voksen hund som KREVER å få tisse midt på natta...Kan det stemme?

Nei, det stemmer ikke. Alle mine hunder har alltid ligget på soverommet, og jeg har aldri stått opp på natta for å lufte noen av de (så sant de ikke har diare eller mageproblemer). Det har aldri vært noe mas hverken fra valper eller voksne hunder her ihvertfall.

Skrevet

Folk sier mye rart og dette er bare tull. En hund varsler ikke om at den må ut om natten med mindre den faktisk må. De fleste hunder klarer å holde seg 8-12 timer om natten som voksen. I valpeperioden er det veldig varierende. Noen har en lengre blære enn andre, noen utvikles senere enn andre og noen drikker mer enn andre. De to første nettene med hunden min måtte jeg ut annenhver time. Så holdt det å gå ut et par ganger i løpet av natten i en uke. Så holdt det med én gang i løpet av natten og nå kan han holde seg 12 timer.

Skrevet

Det er bare tull.

Valpen min sov i bur fra dag 1 av forskjellige årsaker, og sa i fra når hun måtte på do. Hun slet mye med dårlig mage den første tiden, og vi måtte derfor ofte ut om natta (til jeg ble passe gal :rolleyes: ). I dag sover hun fra 23.00 til 09.00 :)

Guest lijenta
Skrevet

Her i huset har vi begynt på hund nr 5. Alle har fått lov til å gå på do om natta når dem har sakt fra at dem må ut en tur og alle sovnet hele natten litt varierende grad om hvor tidlig dem sluttet med det. Nå snorker de to vi har hjemme hele natten gjennom og det har dem andre hundene jeg har hatt også gjort. Så dette er en sak som ikke stemmer her i huset og som jeg ikke tror stemmer i det hele tatt.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har aldri måtte lufte dem om natta. Lufter kvelden før man legger seg og med en gang vi står opp, ingen uhell om natta :blink:

Skrevet

Hunden vår sover på vårt soverom i egen seng.

Hun sover hele natten men jeg går ut med henne en liten tur rett før jeg legger meg ( 5 min tissetur).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...