Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 293
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mini ble 10 år i går

Bestilte et maleri av min beste venn som nå er ferdig ❤️

Venter på at jeg skal bli med ut igjen...

Posted Images

Skrevet

Nydelig! Etter å ha sett denne har nok Pomme kommet lengre opp på "må-sjekke-info-om-rase-skal-kanskje-ha-en-gang" lista.. :icon_confused:

dessuten er du kjempeflink til å ta bilder.!

Og, grattis med gode resultater .!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Alldeles nydelig hund. Han oser kvalitet han der! :)

Kunne du fortalt bittelitt om hvordan du opplever pomeranian som rase. Sammenliknet med klein/mittelspitz for eksempel. Blir det omtrent samme hunden hvis man ser bort fra eksteriøret? Mye lyd i lille Mini?

  • 2 weeks later...
Skrevet
Alldeles nydelig hund. Han oser kvalitet han der! :whistle:

Kunne du fortalt bittelitt om hvordan du opplever pomeranian som rase. Sammenliknet med klein/mittelspitz for eksempel. Blir det omtrent samme hunden hvis man ser bort fra eksteriøret? Mye lyd i lille Mini?

Pomeranian har samme rasestandard som klein og mittelspitz,så det er omtrent samme hunden bortsett fra størrelsen:)

Det er en del lyd i Pomeranian,men det kan til en viss grad trenes bort. Ellers er det en lettlært og grei rase,litt pelsstell er det,men ikke så mye som det kanskje ser ut som. En grundig gjennombørsting en gang i uken og et bad annenhver måned er nok:)

ifarta1.jpg

ifarta5.jpg

ifarta2.jpg

ifarta4.jpg

ifarta6.jpg

IMG_8179a.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har lenge tenkt på Sheltie som hund nummer to. Pommen har også vært en favoritt.

Disse bildene her gjør det ikke så mye lettere. takk skal du **** meg ha :P

Herreguuuud.... han er så RÅÅÅ!! :P

Skrevet

deilig å faktisk se en liten tass som kan både leke og løpe i snøen, bære en leke i munn, aportere og faktisk hoppe ordentlig i AG. En liten mini som faktisk får lov til å være HUND, ikke bare en liten pyntesak som sitter i vesken og som dilles og dalles med.

Vakker herlig hund hilsen ei som liker egentlig bare store muskelbunter av noen molosser :shocked:

Guest Belgerpia
Skrevet
deilig å faktisk se en liten tass som kan både leke og løpe i snøen, bære en leke i munn, aportere og faktisk hoppe ordentlig i AG. En liten mini som faktisk får lov til å være HUND, ikke bare en liten pyntesak som sitter i vesken og som dilles og dalles med.

Snø??

Er det ikke sand som på en strand da?

Men enig, flott å se en pitteliten Mini som får lov til å være hund

Skrevet
Snø??

Er det ikke sand som på en strand da?

Men enig, flott å se en pitteliten Mini som får lov til å være hund

Jo,bildene er tatt på en sandstrand:)

Klart Mini får lov å være hund,han konkurrerer i agility han,og han har startet på blodsporprøve:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...