Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 293
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mini ble 10 år i går

Bestilte et maleri av min beste venn som nå er ferdig ❤️

Venter på at jeg skal bli med ut igjen...

Posted Images

Skrevet

Nydelig! Etter å ha sett denne har nok Pomme kommet lengre opp på "må-sjekke-info-om-rase-skal-kanskje-ha-en-gang" lista.. :icon_confused:

dessuten er du kjempeflink til å ta bilder.!

Og, grattis med gode resultater .!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Alldeles nydelig hund. Han oser kvalitet han der! :)

Kunne du fortalt bittelitt om hvordan du opplever pomeranian som rase. Sammenliknet med klein/mittelspitz for eksempel. Blir det omtrent samme hunden hvis man ser bort fra eksteriøret? Mye lyd i lille Mini?

  • 2 weeks later...
Skrevet
Alldeles nydelig hund. Han oser kvalitet han der! :whistle:

Kunne du fortalt bittelitt om hvordan du opplever pomeranian som rase. Sammenliknet med klein/mittelspitz for eksempel. Blir det omtrent samme hunden hvis man ser bort fra eksteriøret? Mye lyd i lille Mini?

Pomeranian har samme rasestandard som klein og mittelspitz,så det er omtrent samme hunden bortsett fra størrelsen:)

Det er en del lyd i Pomeranian,men det kan til en viss grad trenes bort. Ellers er det en lettlært og grei rase,litt pelsstell er det,men ikke så mye som det kanskje ser ut som. En grundig gjennombørsting en gang i uken og et bad annenhver måned er nok:)

ifarta1.jpg

ifarta5.jpg

ifarta2.jpg

ifarta4.jpg

ifarta6.jpg

IMG_8179a.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har lenge tenkt på Sheltie som hund nummer to. Pommen har også vært en favoritt.

Disse bildene her gjør det ikke så mye lettere. takk skal du **** meg ha :P

Herreguuuud.... han er så RÅÅÅ!! :P

Skrevet

deilig å faktisk se en liten tass som kan både leke og løpe i snøen, bære en leke i munn, aportere og faktisk hoppe ordentlig i AG. En liten mini som faktisk får lov til å være HUND, ikke bare en liten pyntesak som sitter i vesken og som dilles og dalles med.

Vakker herlig hund hilsen ei som liker egentlig bare store muskelbunter av noen molosser :shocked:

Guest Belgerpia
Skrevet
deilig å faktisk se en liten tass som kan både leke og løpe i snøen, bære en leke i munn, aportere og faktisk hoppe ordentlig i AG. En liten mini som faktisk får lov til å være HUND, ikke bare en liten pyntesak som sitter i vesken og som dilles og dalles med.

Snø??

Er det ikke sand som på en strand da?

Men enig, flott å se en pitteliten Mini som får lov til å være hund

Skrevet
Snø??

Er det ikke sand som på en strand da?

Men enig, flott å se en pitteliten Mini som får lov til å være hund

Jo,bildene er tatt på en sandstrand:)

Klart Mini får lov å være hund,han konkurrerer i agility han,og han har startet på blodsporprøve:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...