Gå til innhold
Hundesonen.no

Logring


Jane

Recommended Posts

Skrevet

Kanskje litt å ta i, men har på følelesen av at Sara logrer 24/7.

Hun kan ligge i sengen sin eller et annet sted langt unna meg, plutselig hører jeg halen trampe i bakken, hun logrer bare noen prater til henne eller at jeg ser på henne, jeg kan til og med bare begynne å synge eller plystre så logrer bikkja mi febrilsk.

Hva betyr all denne logringen ? Går jo utifra at hun er glad og fornøyd, men er noe mere bak denne logringen ?

Absolutt ikke noe problem for meg, men er bare nysgjerrig på om det ligger nok mystiske grunner til all denne logringen, for det er MYE av det, i hundeklubben blir ho bare kalt for Logra.

Skrevet

Noen er mer logrete enn andre, det ser jeg hvertfall på mine :whistle:

Siri logrer bare noen ser på henne eller lager en lyd, mens Mona sparer haleviftingen til spesielle anledninger.

Skrevet

Det sies jo at man skal se ann hvilken vei bikkja logrer, om det er til venstre eller høyre.. Prøvd dette jeg også, men vanskelig å vite ?! :whistle:

Skrevet

Usj... Høres ut som om flere har "spaniel-syndrom"... En sånn evinnelig logring hele tiden, hele døgnet - alltid, alltid..

Altså JEG er vant til å ha en glad rase! Men "kjære vene" for en masete logring på denne spanielen min...

Men, men - man får jo anta og tro at logrende hunder er fornøyde, så...

Susanne

Skrevet

My logrer bare man gir henne et lite blikk, det er helt merkelig altså. Hun kan ligge på gulvet på siden av meg og hvis jeg snur på hodet og ser på henne så lyser øynene opp og halen begynner å gå rundt og rundt. :whistle: Emma logrer mye hun også, men det må liksom litt mer til enn at man bare ser på henne. Prater man til henne på sånn "kosespråk" begynner hun som oftest å logre og snu på hodet :ermm:

Skrevet

Ene tispa her hjemme også, loggrer bare du ser på henne...

og snakker du til hu, da vrikker hele bakparten ser heeelt sykt ut, halve bikkja dirrer fram og tilbake.. :whistle:

Skrevet

Rottweilerfrøkna vår logrer bare man ser på henne. Hun er konstant glad, så man kan ikke unngå å trekke på smilebåndet i hennes nærvær. Men vi har lært henne å "hanke seg" (i forbindelse med mating selvfølgelig), da setter hun seg på halen sin for å kontrollere logringa.. :whistle: bare det at "vibrasjonen" fra halen forplanter seg videre gjennom kroppen hennes og slår ut i klapring av tenner og skjelving i leppa istedet. :ermm:

Skrevet

Hampus er også en super-logrer.

I alle anledninger, og når det ikke er en anledning.

Den halen kommer til å være utslitt lenge før resten av kroppen vil jeg tro.

Linus logrer ikke uten grunn.

Han gjør i det hele tatt lite uten grunn han.

Men når det logres, da logres det til gangs med hele bakkroppen.

Skrevet
Ene tispa her hjemme også, loggrer bare du ser på henne...

og snakker du til hu, da vrikker hele bakparten ser heeelt sykt ut, halve bikkja dirrer fram og tilbake.. :lol:

Husker en beardis jeg pleide å passe før var såpass lealaus i rompa når hun ble glad at vi sa at hun hadde et ekstra hengsleledd i ryggen.. Hele rompa og bakbarten bare slang fra side til side :)

Skrevet
Husker en beardis jeg pleide å passe før var såpass lealaus i rompa når hun ble glad at vi sa at hun hadde et ekstra hengsleledd i ryggen.. Hele rompa og bakbarten bare slang fra side til side :lol:

Nesten så dem slår knockout på seg selv med rompa si :)

Skrevet
Rottweilerfrøkna vår logrer bare man ser på henne. Hun er konstant glad, så man kan ikke unngå å trekke på smilebåndet i hennes nærvær. Men vi har lært henne å "hanke seg" (i forbindelse med mating selvfølgelig), da setter hun seg på halen sin for å kontrollere logringa.. :) bare det at "vibrasjonen" fra halen forplanter seg videre gjennom kroppen hennes og slår ut i klapring av tenner og skjelving i leppa istedet. :)

Naw, sånne ting gjør meg varm :) Det er så skjønt :closedeyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...