Gå til innhold
Hundesonen.no

Timmie-Ricky-samantha


Nikitaf
 Share

Recommended Posts

3 hunder vi har hatt i familien her ..

Skriver litt om alle 3..

Den første hunde vi hadde var Samantha , hun var blanding av Labrador Retriver Og fuglehund. husker ikke så mye, var veldig liten når vi hadde henne.. MEn uansett fikk henne når hun var 1 år, overtok henne fra noen .. hun var utrolig lydig om herlig..

husker en gang mamma fortalte, så ringte noen te oss, så var hun hjemme alene, så tok hun telefonen og bare pustet veldig mye. så ho i andre enden skjønte ingenting :) hehe..Selv om jeg ikke husker så mye.. så har de fortalt mye fint om henne ..

Trykk her, bilde av Sam

Den andre hunden vi hadde, det var Ricky. han var blanding av Golden og Labrador retriver..

Denne hunden fikk vi som valp.. Den var så utrolig nydelig..Utrolig flink og lydig. snill med andre også..

Den hadde vi heller ikke så veldig lenge. for en dag kom det en liten gutt bort å stakk en pinne i øyet på Rivky så ble han så sur at han beit han. så da tok vi han . selv om det ikke var hundens feil. men. Så likte han ikke postmannen . hehe..

Ricky som valp

Ricky voksen

Den nest siste vi hadde det var Timmie, Engelsk cocker spaniel:D en nydelig skapning detta..

Fikk han som valp, litt billigere siden han hadde ikke fått ut en a tekstiklene, men den kom til slutt.. Var jo greit det..

men brukte han bare mest som familiehund og masse tur.. Var utrolig glad i denne hunden her.. Han passet alltid på meh, visst det kom noen mot meg som han ikkke kjente knurret han ikke kom bort til meg ;) hehe..

når jeg ble gammel nok fikk jeg lov til å gå tur med han.. det var moro.. MEn en dag fikk jeg astma og vi måtte gi han bort til noen.. det var kjipt...;) savner han veldig gutten <3

Nydelige Timmie

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...