Gå til innhold
Hundesonen.no

Drikker utrolig lite!


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Ja.

Valpen drikker utrolig lite. Virker som hun ikke har tid til det. Verden er så spennende, hvorfor bruke tid på å drikke når man kan plage vettet av mor? :D

Jeg kan omså stå og tvinge henne til vannskåla, drikke gjør hun så og si ALDRI. Med mindre hun ikke sover da, da kan hun våkne, tasse bort til vannskåla og stå der i gode 4-6 minutter før hun blir ferdig. Prøver alltid å tilby kaldt friskt vann som gjerne helles nedi vannskåla så det skal virke spennende, men hun bryr seg ikke.

Tanker om dette? Har sjekket henne for alt hos vet flere ganger (i forbindelse med andre ting), så det er ikke noe galt i forhold til sykdommer (tror jeg iallefall :D ). Synes bare det kommer utrolig mye vann "ut" av henne til at så lite kommer inn. Eneste måten jeg får henne til å drikke "mye" av er av hageslangen, men den blir jo midlertidig pensjonert nå når frosten snart kryper sørover fra arktis...

Skrevet

Hun drikker vel når hun er tørst, da? Hvis hun ellers virker frisk og rask, tror jeg ikke du skal bekymre deg. Om hun drikker i 4-6 minutter i slengen når hun først drikker, må hun da få i seg nok vann? Om du likevel vil forsøke å få i henne mer væske (på varme dager, kanskje), kan du forsøke å riste ut litt leverpostei i vann på ei flaske før du gir henne det (selvsagt ikke noe som bør stå så lenge).

Skrevet

Ja, det kan variere enormt. Mine to forrige whippeter var kameler i så måte - så øyensynlig ikke ut til å trenge mer fuktighet enn den de fikk fra tørrforet... Gullet drikker derimot mye mer.

Skrevet

Du fôrer muligens oppbløtt tørrfôr? I så fall får hun jo masse vann gjennom maten. Gir du V&H er det også mye vann i det, og kan være en grunn til at hun drikker lite. Men du skriver jo også at hun står 4-6minutter og drikker, så hun er vel kanskje en sånn som drikker mye når hun først drikker, og ikke smådrikker hele tiden..?

Skrevet

Nei det er også tingen, hun får tørt tørrfor. Bryr seg ikke om å drikke etterpå engang. Jeg ser bare i ånden hvordan pelletsene suger til seg vann neddi magen. Men men, så lenge hun ikke viser tegn til uttørkelse tenker jeg ikke no over det. Jeg bare synes det er litt "merkelig" på en måte, at hun ikke drikker så mye.

Men hun drikker nok mye når hun først drikker ja. Det er så sjeldent. 2-3 gang om dagen. Max.

Skrevet

Minstemor her drikker også sjelden, men drikker gjerne lenge når hun først drikker. Men alt man skal bekymre seg for da - jeg har ikke ofret det en tanke at det er et problem jeg så lenge bikkja er frisk og rask og alt det der :lol:

Skrevet

Mine to er veldig forskjellige der. Eldstemann drikker ofte men lite av gangen, mens yngstefrøkna drikker sjelden og mye av gangen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...