Gå til innhold
Hundesonen.no

Av alle rare plasser å ligge...


Zoey

Recommended Posts

Zoey har jo hatt litt "hjemmealene" problemer i fremmed hus. Nå er dette så godt som overvunnet, fordi hun har funnet "sin plass" Og dette er av alle forbanna steder OPPÅ STUEBORET!!

Hun har en sofa, bløt seng og tøybur (som forøvrig soves i hele resten av dagen) hun kan ligge i, men nei.. Som den Mynden hun er så må hun ha prinesseplass med panoramautsikt <_<

Med en gang jeg er ute av døra så spretter hun opp på bordet! Hun er der aldri på dagtid, men har misstanke om at hun rigger seg til der på natta..

Men jeg må jo flire litt også da.. Håpløse lille frøken, som vet hvordan hun vil ha det jah.. Og siden hun tydeligvis ikke har tenkt å finne seg et nytt "liggenårmammaerborte" sted med det første, så fikk hun likegodt et teppe å ligge på der oppe :lol:

Herregud.. Måtte bare skrive det, for å faktisk få det skriftlig at jeg har blitt så gal at jeg "tillater" hund på bordet..

:)

en komentar jeg fikk engang var : Myndeeiere er ikke som andre hundeeiere :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hehehehehe japp, det var en tid da jeg også måtte "jage" ned mine fra stuebordet :P

Grunnen for mine valgte stuebordet var fordi det på ettermiddagen så skinnte solen inn og la slike fine ståler over bordet som mine hunder måtte selvsagt ikke gå glipp av :P så hvis vi var ute fra stuen, kunne jeg 110 % vite hvis det var sol ute at begge hundene lå panneflate på stuebordet :P hehehehe de er nå herlige de dyra :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er altså senga til lille prinsessa på stuebordet! (uten hund da forsåvidt, siden man bare er på bordet når mor er ute av huset)

DSC00615.jpg Sett forfra!

DSC00616.jpg Sett bakfra, med "panoramautsikten i front

DSC00617.jpg Utsikten! Her ferdes hester forbi, og da må man jo ha kontroll!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jadda, jeg hr bare et lite forklaringsproblem for gjester som kommer, og lurer på hvorfor jeg har hundehår oppå bordet :P

Seriøst? Må hunden virkelig være på bordet for at det skal kunne forklare hvorfor det er hundehår på bordet?? :P Hva med inni smørpakken, i trusene eller på dashbordet i bilen? :P

Ellers må jeg bare si at hunden din hadde en NYDELIG utsikt! Gid jeg kunne bodd der, så helt herlig ut! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Seriøst? Må hunden virkelig være på bordet for at det skal kunne forklare hvorfor det er hundehår på bordet?? :P Hva med inni smørpakken, i trusene eller på dashbordet i bilen? :P

Ellers må jeg bare si at hunden din hadde en NYDELIG utsikt! Gid jeg kunne bodd der, så helt herlig ut! :P

Hehe.. Jeg har korthårshund jeg vettu, så hårene synes ikke så godt (har valgt kamofarge på hunden)

Derfor er det ikke så mange som legger merke til all pelsen før de har den inni forskjellige kroppsåpninger, og da kan de ikke spore håra tilbake til no distinkt sted :P

Og som hundeeier smiler man da bare søtt og sier " Jammen min hund røyter ikke den" :P

Ang utsikten så er den grei den asså! hehe.. Men tror det er hovedsaklig når lille porno-polo(min bil) kommer og går som er viktigst å få med seg! <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Seriøst? Må hunden virkelig være på bordet for at det skal kunne forklare hvorfor det er hundehår på bordet?? :P Hva med inni smørpakken, i trusene eller på dashbordet i bilen? :P

:P :P De blir litt verre å forklare!

Da jeg sjekka ut whippeten var det ikke en eneste whippeteier/-oppdretter som unnlot å nevne at whippeten kunne finne på å sprette opp på kjøkkenbenken om den så følte for det. Jeg måtte gi meg i forhold til kattene, for husfredes skyld, men ikke fankern om jeg også skulle tillate en bikkje på kjøkkenbenken min! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da jeg sjekka ut whippeten var det ikke en eneste whippeteier/-oppdretter som unnlot å nevne at whippeten kunne finne på å sprette opp på kjøkkenbenken om den så følte for det. Jeg måtte gi meg i forhold til kattene, for husfredes skyld, men ikke fankern om jeg også skulle tillate en bikkje på kjøkkenbenken min! :blink:

eh.. du måtte gi deg for kattene sa du..heheh Da kan det se ut til at det allerede nå er 1-0 til whippet.

Fra spøk til revolver.. Noen whippet/mynder forstår at de ikke skal på kjøkken benken, men spesielt tisper tror jeg har liiit vanskelig for å forstå at man faktisk MENER det man sier også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fra spøk til revolver.. Noen whippet/mynder forstår at de ikke skal på kjøkken benken, men spesielt tisper tror jeg har liiit vanskelig for å forstå at man faktisk MENER det man sier også.

Skriver unner på denne jeg! Det er jo en grunn for at hun aldrig er i nærheten av bordplata mens jeg er hjemme!

men denne med å forstå at man MENER ting, den gjelder mer enn bare spasering på bordplater synes nå jeg.

"hva... MENER du at jeg skal komme til deg nå? Jada, jeg SKAL BARE FØRST..."

ååå.. "Jeg skal bare" kunne drevet meg til vannvidd noen ganger.. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...