Gå til innhold
Hundesonen.no

Shiba/norsk elghund


Lillz

Recommended Posts

Skrevet

Hei hei..

Vi får oss denne blandingen(shiba/elghund) i begynnelsen av september, lurer på om noen har gode råd eller erfaringer om denne blandingsrasen? :lol:

Takker for alle svar :P

Skrevet

Jepp - pass på jaktinstinkt og bråk. Shibaen skal vistnok ikke være gneldrete, men elghunden er verre. Dette vil også bli en blanding som trenger en del stimulering og mosjon. Helt til slutt ville jeg gått for tispe, hvertfall om dere er førstegangs hundeeiere. :D

Skrevet

Så spennende da.

Er det tispe dere skal få ?

Ja, vet litt om shiba, men ikke så mye.

Som buhundjenta sier: Shibaen skal vistnok ikke være gneldrete, men elghunden er verre.

Og jeg skjenner en som har shiba, den har mye vaktinnstinkt i seg.

Skrevet

Vi skal få oss tispe ja:)

Gleder meg masse, oppdretteren sa at de gneldrer og biter litt. Men at vi skulle ta tak i d fra begynnelsen av, så kom d til å gå fint:) Vi skal å se tispa vår den 15aug, for når vi var der så hadde den ikke åpna øynene sine og lå der bare. Blir gøy å se de litt aktive og;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...