Gå til innhold
Hundesonen.no

Rotrening


TrudeM

Recommended Posts

Skrevet

Er i ro, rett og slett. Det er veldig kjedelig, hilsen Siri :rolleyes2:

Vi har noen økter med dette på valpekurset, og har gjort det på forskjellige steder. Setter oss da ned og lar valpen ha lengden på båndet. Så er vi rolige frem til valpen finner ut at det er ikke noe som skjer, og at det ikke er noen vits i å surve eller prøve å bryte seg løs.

F. eks kan man også ta med seg et blad eller en bok og sette seg på en benk og lese litt.

Skrevet

Binder henne eller holder henne.

Skrekkelig teit - hilsen Kahlo.

Bruker det kun hun tilter helt og river hull i klæra mine eller biter meg til blods. Heldigvis ikke så ofte det skjer.

Skrevet

Har man en valp (som min) som begynte å grave opp hele plenen hvis du satt deg i ro der, spiste opp hele grusmatta om du satt på fotballbanen, spiste småsteinene på asfalten som min, eller fant ut at tregulv kan skrapes opp eller bites på - så er det beste å bare holde den i ro :rolleyes2:

Fra å være den verste hundeturboen jeg har møtt har hun blitt rolig og sover store deler av dagen på soffaen sammens med meg :huh: Sette seg v/ kjøpesenter inngangen og øve på å bare sitte der kan også være flott (ro i en "stressende" situasjon) sammens med å bare sitte i ro med andre hunder. Har ikke hatt tilgang til valpekurs, men har heldigvis hatt endel venner med hunder som man kunne ha trent med :lol:

Skrevet

Med Tulla satt/stod jeg et sted og bare hang. Gjorde ingenting, rett og slett. Med Aynï trener jeg ikke ro-trening.. Vil ikke ha en rolig hund jeg nemlig, og syns hun er rolig nok som hun er.

Skrevet
Med Tulla satt/stod jeg et sted og bare hang. Gjorde ingenting, rett og slett. Med Aynï trener jeg ikke ro-trening.. Vil ikke ha en rolig hund jeg nemlig, og syns hun er rolig nok som hun er.

Bare jeg som har hund som ønsker seg jobb som proff piercer innimellom? :rolleyes2:

Skrevet
Bare jeg som har hund som ønsker seg jobb som proff piercer innimellom? :lol:

Haha! :P Neida, hun har vært der kråkebollen også! Men nå har hun roet seg med bitingen, så jeg har ikke så mye å roe ned liksom.. :huh: Nei, jeg vil heller jobbe med over-gira voksen hund enn en under-gira voksen hund, så uansett forutsetninger hun har for å bli hva hun nå blir, vil jeg ha en hund med futt og fart og fres og f***skap! :P Ro er for pyser..! :P

Fra spøk til revolver; hun er veldig grei. Slipper mye tull, og sjelden jeg føler behov for å "rette" på noe. Joda, hun har raptuser hun også, men ellers gjør hun lite "galt" som kunne vært fikset med mere ro. Vil ha masse energi i denne hunden, og vil helst ikke dempe så mye. Men miljøtrening og sånt er jo klart hun får.. :rolleyes2:

Skrevet

Hvis Siri er bajas og jeg ønsker at hun skal være i ro, så roser jeg henne når hun har lagt seg ned et par sekunder. Sier bare et rolig og hyggelig "bra", hvis jeg lager julaften fyker hun jo rundt igjen :rolleyes2:

Skrevet
Haha! :P Neida, hun har vært der kråkebollen også! Men nå har hun roet seg med bitingen, så jeg har ikke så mye å roe ned liksom.. :huh: Nei, jeg vil heller jobbe med over-gira voksen hund enn en under-gira voksen hund, så uansett forutsetninger hun har for å bli hva hun nå blir, vil jeg ha en hund med futt og fart og fres og f***skap! :P Ro er for pyser..! :lol:

Fra spøk til revolver; hun er veldig grei. Slipper mye tull, og sjelden jeg føler behov for å "rette" på noe. Joda, hun har raptuser hun også, men ellers gjør hun lite "galt" som kunne vært fikset med mere ro. Vil ha masse energi i denne hunden, og vil helst ikke dempe så mye. Men miljøtrening og sånt er jo klart hun får.. :rolleyes2:

Hehe betryggende. Har lite sånt å jobbe med vi og, jeg vil også ha en spinnvill hund med masse futt og f*enskap, men jeg vil helst ikke pierce puppene mine med valpetenner. Er nemlig nada problem for min 13 uker gamle valp å hoppe opp og bite meg i puppen. Takk gud for polstra bh. :P :P

Skrevet
Hehe betryggende. Har lite sånt å jobbe med vi og, jeg vil også ha en spinnvill hund med masse futt og f*enskap, men jeg vil helst ikke pierce puppene mine med valpetenner. Er nemlig nada problem for min 13 uker gamle valp å hoppe opp og bite meg i puppen. Takk gud for polstra bh. :):huh:

Ooo, shit! Nei da skjønner jeg godt du vil ha litt "ro" innimellom! :P Nå kan jeg føye enda en ting til på lista over ting som er bra med liten hund, hihi..! :lol::rolleyes:

Skrevet

Har ikke gjort noen ro- trening jeg, har ikke visst at man skulle det heller.

Og ikke er det nødvendig, for stopper jeg midt i et lyskryss kan Casper gjerne legge seg ned der. På utekafe slanger han seg i veien for alle sammen, snorksover og er trygg som bare det. Midt i gågata, på bussen, 7 timer med tog, rolig som en gammel sliten hund omtrent. Slik har han vært siden jeg fikk ham, han er 5.mnd nå. Helt fantastisk deilig!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...