Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor finner jeg resultater?


m-k-berr

Recommended Posts

Skrevet

Jeg var ikke selv på midnattsolhoppet, men er veldig spent på resultatene. Har vært på hjemmesida deres men ingen resultater er lagt ut. Noen som vet noe eller hvor jeg kan finne det ut (vet at det var ferdig 27 men...)? :lol:

Skrevet
Kommer på agipro etterhvert :lol:

Jeg venter også på resultater fra et stevne. Hva vil "etterhvert" si? Flere måneder..? <_< :lol:

Skrevet
Jeg venter også på resultater fra et stevne. Hva vil "etterhvert" si? Flere måneder..? <_< :lol:

Det er jo en privatdrevet side på frivillig basis, så den blir oppdatert når de har tid. Kommer også ann på om når arrangøren sender inn resultatene og om de i det hele tatt har brukt agiprosystemet.

Mellom 2-6 uker er min erfaring, men nå har det vært sommerferie.

Skrevet
Det er jo en privatdrevet side på frivillig basis, så den blir oppdatert når de har tid. Kommer også ann på om når arrangøren sender inn resultatene og om de i det hele tatt har brukt agiprosystemet.

Mellom 2-6 uker er min erfaring, men nå har det vært sommerferie.

De brukte agipro, ellers hadde jeg ikke spurt. :blink: Stevnet var i juni, så jeg må vel belage meg på å vente enda lenger. :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...