Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lenge må en villkatt være inne?


ullsokk

Recommended Posts

Skrevet

Det kommer vel helt an på hvor "vill" den er, vil jeg tro... Er den i det hele tatt tam?

Hvis den er dèt, så er det vel omtrent som med andre katter. Hvis den ikke er vant til folk, man får ikke ta på den, etc - ja, da ser den vel heller ingen grunn å komme tilbake inn i huset (ergo: må IKKE slippes ut alene)..

Susanne

Skrevet

Vi fikk den på torsdag, den freser ikj lenger på oss, og er blitt venn med den andre katten, så d går jo rett vei for å bli tam...

Skrevet

med ''vanlige'' katter skal de være inne 4 uker,så den burde hverfall holdes inne såpass lenge :blink: er den ikke trygg på å være inne og heller ikke er trygg på dere,at den på en måte ikke skjønner at her-bor-jeg,så vil den jo bare løpe avgårde hvis du slipper den ut.... de første gangene burde du også fotfølge katten,vise den hvor den skal inn og ut osv ;)

Skrevet

sele er genialt :icon_confused: så lenge de lærer å bruke den fra de er små så... prøvde når mine var 3-4 år,stakkars de fikk helt panikk.... nå bruker jeg den som leke i stedet.. heheheheh,det syns de er mye kulere

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...