Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøpt undulat i dag


Sverami

Recommended Posts

Hei

Kjøpte min første undulat i dag :) !

Et meeeget etterlengtet kjøp.

Har begynt å kalt han for Jacob, for synst han ser ut som en :P men, hadde vært morsomt med andre forslag også.

Her er han! Om enn litt beskjeden.

post-1557-1216390546_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Naaw :P

Har du noen tips til temming kanskje?

Legger hånda litt inn i buret med en agurk bit på...men han bryr seg ikke masse om den.

Kanskje man skal vente en dag før man begynner temminga? :)

Er helt fersk her jeg nå til en forandring :P har hatt alt av dyr før, men undulat er nytt ja!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lån deg et par bøker om undulater på biblioteket :P la han være litt de første dagene, og så kan du begynne å temme han etterpå.. Unngå speil og leker den første tiden. Du vil jo at han skal ha fokuset på deg ikke sant? prøv å nærme deg brystet hans gradvis, og stryk han forsiktig over fjørene helt til han føler seg fomfertabel, og så kan du forsiktig dytte fingeren mot magen hans, og forhåpentligvis får du han da over på fingeren din :P

Undulatene mine fikk bestandig friske grønnsaker og frukt hver dag, frø og eggefor... Eggeforet blandet jeg til en tykk grøt sammen med et par dråper flytende vitaminer :P de har også veldig godt av å få fuglepellets istedenfor frø, så hvis du får han til å spise det så er det helt topp :P Håper han får komme ut å fly litt når han blir tammere og tryggere. Husk bare å trekke for gardinene/persiennene første gangen.. mange undulater som har gått rett i ruta på første flygeturen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Drømmen er at luka til buret kan stå oppe hele dagen, slik at han kan få komme å gå som han vil :P

Tenker at første flygeturen blir inne på stua med gardinene dratt for og dørene igjen. Så kan han bli vant til det ene rommet først :)

Tenkte jeg skal gå på dyrebutikken hvor jeg kjøpte han over helga å kjøpe til litt nye pinner (av tre), bjeller, stige osv.

Hva er eggefor egentlig? Har lest om det på undulater.com og undulatprat.no, men har ikke hørt om det selv. Kan jo også spør mer på dyrebutikken om hva han bør ha av daglig vitamin :P fikk med en kalkstein da, og så har han grus i bunnen...de sa han kunne spise av det og at det bare er bra!

Gleder meg til i morgen ivertfall når han kanskje har blitt litt mer husvarm :rolleyes: Nå sitter han bare på bunnen av buret og ser lei seg ut...i sted kvakk han plutselig i, og kvitret en liten melodi for oss :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville stått over bjelle og stige den første stunden også jeg da men..... Fugler blir fort bestatt av leker og ting.. Eggefor er et slags pulver laget av tørket egg som man enten kan gi tørt eller lage til grøt.. det inneholder mye protein.. I Australia i det ville livet, ville undulaten din ha spist innsekter og små mark og larver, så det er viktig at den ikke bare får frø :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde bare tenkt å kjøpe tingene, kommer til å legge inn en og en ting. Og noen dager mellom hver ting, så han ikke går lei av alt med en gang :P

La merke til en artig ting...hver gang når jeg er ferdig med en økt og tar til meg hånden og lukker luken, så strekker han på vingene og sparker litt med føttene :P og en gang så plystret han litt etter denne seansen. Morsomme krabater dette :)

Får spør etter slikt eggefor over helga :P Takk for hjelpen, det var meget nyttig info! Blir nok klokere etterhvert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...