Gå til innhold
Hundesonen.no

Parring


sommerro

Recommended Posts

En liten case.. Hunden min har en bestevenn (hunden til svigers). Disse er jevngamle, og elsker å være sammen å leke. Da tispa mi har løpetid er hund selvfølgelig aldri sammen med han. Siste løpetid fikk de treffes igjen etter 3,5 uke. Nå idag er det også gått 3,5 uke, (dag 25), og regnet dette for trygt hvis vi så litt etter hvordan de oppførte seg.

Saken er at Hann var veldig "kåt" på hu, men hu glefsa og knurret så fort han prøvde seg. Tok dette som godt tegn, på at hu var ferdig med løpetid. Hu har ingenting sekret, og ikke hoven lengre. Meen, like etter jeg dro (hu skulle være hos dem), så svigerfar at hundene "jokket", på ordentlig. (tispa snudde seg ikke, så de sto slik de vanlig gjør hvis den ene prøver å "jokke". Han ropte på de, og da skiltes de, og hun blødde litt og svigerfar så at hannhunden "sperma" etter at de var fra hverandre.

Noen som har noen formening om hun kan ha blitt drektig? Tross alt dag 25, + sperm observert etter at de gikk fra hverandre. Hva med at hun blødde?(fordi hun var for trang pga hun ikke er hoven?).

Når anser dere det for trygt for eres tisper å treffe hann hunder igjen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...