Gå til innhold
Hundesonen.no

hundematte/burmadrass-sak


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på utkikk etter ei matte som er:

- Vanntett i bunnen (ned mot bakken)

- Lett å tørke hvis den blir våt.

- Lett å vaske

- Tåle litt spøling (hund som sparker i fra)

- Lett å frakte med seg/ikke ta så stor plass/ikke for tung

- Ikke for varm.

- Ikke HH-matta/smådyrsmatten.. den er så vanskelig å legge sammen/frakte med seg.

Noen tips?

Skrevet
Jeg har en Richo seng(madrass), kjøpt på Tproehagen. Oppfyller alle kravene dine.

Den har vi her hjemme, i stort format da vel og merke (til sambos rhodesian ridgeback), men jeg er ikke fornøyd med den. Fo klumpete/stor å ta med, selv i mindre format er den også.

Sy selv?

Symaskinen har reist hjem til sin rettmessige eier (mamma), og godt var det for den var sær... 25år gammel og måtte fininstilles hele tiden. Mamma så selvfølgelig ikke det som noe stort problem, "man må bare lære seg triksene"! :rolleyes: Ønsker meg egen, men akkurat nå tror jeg det er billigere å kjøpe en madrass/matte enn å kjøpe symaskinen jeg vil ha og stoff :lol:

Skrevet
gamle symaskiner med sjel er det beste forresten :D

Det sier mamma også, og det kan godt være, men denne bodde hos meg fra oktober til nå nylig og vi klarte aldri å bli venner.. Så tjæ, vil heller ha en annen, og ikke minst en som takler noen lag med tykke stoffer;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...