Gå til innhold
Hundesonen.no

Kræsjtest, sikring av hund i bil.


Muffin

Recommended Posts

Skrevet

Veldig interessant film!

Ønsker ikke pepper for det her, men vi har faktisk hunden foran bena i passasjersetet foran hvis vi kjører den lille bilen. Frontkolliderer vi er det nok ute med hunden om den ligger her, men siden vi ikke har plass til bur i golfen vår, synes jeg det er en mye bedre løsning å ha henne der enn i sele bak, eller i verste fall løs i bilen. Hun vil ikke fly gjennom frontruta om vi bråbremser eller blir påkjørt bakfra, heller ikke skade noen. I den store bilen står hun i bur i bagasjerommet.

Skrevet

Dette var jo en ganske så beskrivende filmsnutt. Men jeg stusset fælt over den seleordningen de hadde på hunden. Soffen sin sele har ingen slik "ekstra" kobbel på seg. Han er festet "innpå" bilselen han :S

Skrevet
Dette var jo en ganske så beskrivende filmsnutt. Men jeg stusset fælt over den seleordningen de hadde på hunden. Soffen sin sele har ingen slik "ekstra" kobbel på seg. Han er festet "innpå" bilselen han :S

Det finnes utrolig mange varianter av den selen. Her jeg jobber har vi flere typer. Kun en av dem har festet i selve selen. De to andre typene har en slik forlengning bak på selen (festet med clips). Jeg vet i alle fall, etter å ha sett den filmen der, hvilke typer jeg skal ta ut fra hyllene først.

Skrevet

Jeg tør ikke bruke noe annet enn Variocage. Det har en mekanisme som gjør at ramma gir etter ved kollisjon, slik at hunden beskyttes samtidig som mennesker i baksetet ikke blir skadet av et massivt bilbur klemt inn i ryggen. Har to små der bak, så jeg må tenke sikkerhet begge veier. Alternativene var derfor ikke bur i det hele tatt, eller et kollisjonssikkert bur.

Ser at en del bruker vanlige nettingbur, som klapper sammen bare man ser på dem. Da kan man jo like gjerne la være.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...